ربیعی: رسانه‌ها شرایط کشور را به درستی برای مردم تبیین کنند

سخنگوی دولت با اشاره به نقش تحریم‌ها در برخی نارسایی‌ها، گفت: رسانه‌ها شرایط کشور و نقش تحریم‌ها را به درستی برای مردم تبیین کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، علی ربیعی روز پنجشنبه در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان اصفهان با اشاره به سال پایانی دولت، گفت: باید ظلم آمریکا که به واسطه تحریم‌ها به مردم روا شده است را به مردم گفت ولی متأسفانه برخی خود زنی می‌کنند.

وی با اشاره به دشواری‌های دولت، افزود: امروز کشور در شرایط کرونایی و تحریم‌ها قرار دارد و این مساله وضعیت منحصر به فردی را به وجود آورده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: از سوی دیگر داده‌های بین نسلی بسیار بالا است و انتظار جوان امروزی از زندگی بسیار متفاوت است.

ربیعی به نقش جبهه رسانه‌ای دشمن برای بزرگ‌نمایی مشکلات داخلی اشاره کرد و افزود: دشمن تلاش می‌کند با تسلط بر رسانه‌ها افکار عمومی را مدیریت کند.

وی با اشاره به برخی تولیدات رسانه‌های بیگانه و همپوشانی و همراهی آنها در یک جبهه واحد، تاکید کرد: امروز یک عملیات روانی سنگین، افکار و باورهای مردم را هدف قرار داده است.

سخنگوی دولت گفت: متأسفانه دشمن در صدد نمایش فلاکت مردم است و برخی تعابیر نادرست در خصوص دولت و فلاکت خوانی زمینه بهره‌برداری دشمن را فراهم کرده است.

ربیعی تصریح کرد: دولت این سال را سال پایانی نمی‌داند بلکه پایانه ورود به قرن جدید است به این معنا که باید کاری کنیم که هر دولتی از هر جریانی بر سر کار آمد، بتواند فعالیت‌ها را ادامه دهند.

وی خاطرنشان کرد: یک سال آینده فرصتی است تا در کنار تبیین علل برخی نارسایی‌ها، خدمات دولت به مردم ارائه شود و لذا باید گفتگوها را افزایش داد و دستاوردها به مردم گزارش شود.

سخنگوی دولت به ضرورت حضور مسؤولان در رسانه و مطبوعات اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی به مردم باید به صورت ملموس و محسوس باشد؛ زیرا به رغم تلاش‌های صورت گرفته در حوزه زیرساختی مردم باید تأثیرات افتتاح پروزه‌ها را که به همت متخصصان و دستگاه‌های اجرایی صورت می‌گیرد را مشاهده کنند و بسنده کردن به بیان افتتاحیه‌ها و مشاهده نشدن اثرات آن در جامعه تأثیر لازم را ندارد.

ربیعی با اشاره به نقش برجسته شورای اطلاع‌رسانی استان‌ها، افزود: اجرای سیاست‌های کلان دولت باید در استان‌ها مورد توجه قرار گیرد چرا که مردم باید یک صدای واحد را از دولت بشنوند و مهمترین استراتژی اطلاع‌رسانی استان‌ها ایجاد امید در جامعه است.

کد خبر 444805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.