افزایش ۳۰ درصد به ظرفیت اتوبوسرانی قزوین

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین از افزایش ظرفیت ناوگان فعال اتوبوسرانی این شهر از ۵۰ به ۸۰ درصد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش ایمنا، شیما زرآبادی‌پور اظهار کرد: با توجه به اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار افزایش ظرفیت ناوگان فعال اتوبوسرانی از ۵۰ به ۸۰ درصد شده بود، این موضوع با مصوبه هیأت‌مدیره سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین از یکم مهرماه در این شهر اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: به منظور کاهش فاصله زمانی در برخی از خطوط که متقاضی بیشتری دارد، تعداد اتوبوس‌های فعال ناوگان افزایش می‌یابد تا از تجمع مسافران در اتوبوس‌ها پیشگیری شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان اتوبوسرانی قزوین و حومه ادامه داد: همچنین این اتوبوس‌ها دو بار در روز و با دو اکیپ ضد عفونی می‌شود به گونه‌ای که یک بار در پایان ظهر و یک بار در پایان شیفت شب این ضد عفونی انجام می‌شود.

زرآبادی‌پور تصریح کرد: سازمان اتوبوسرانی موظف شده است اتوبوس‌ها را در پایان ظهر پس از ضد عفونی بلافاصله خشک کند تا برای شیفت بعدی استفاده شود.

وی یادآور شد: با آغاز شیوع ویروس کرونا با مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا ناوگان اتوبوسرانی شهر قزوین برای مدتی تعطیل شد که پس از آن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با ۳۰ درصد ظرفیت، جابه‌جایی مسافر را از سر گرفت و به مرور ظرفیت ناوگان افزایش یافت.

منبع: ایرنا

کد خبر 444737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.