نرخ‌های بازار ارز دوام نخواهد داشت/ مردم دارایی خود را در معرض ریسک قرار ندهند

رئیس کل بانک مرکزی گفت: نرخ‌های ارز در بازار نرخ‌های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت. امیدوارم مردم دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، عبدالناصر همتی با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود چند نکته درباره بازار ارز را متذکر شد.

در متن یادداشت آمده است: " از چند هفته پیش دولت آمریکا با طرح لغو تمام معافیت‌های تحریمی و راه‌اندازی ماشین‌های تبلیغاتی خود توسط رسانه‌های وابسته آخرین تلاش‌های خود را برای ایجاد التهاب در بازار ارز کلید زد.

به نظر نمی‌رسد اقدام دیگری برای استفاده در فشار حداکثری باقی مانده باشد. آمریکایی‌ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند. طبیعی است که نوسان‌گیران و سودجویان در بازار ارز برای بهره‌گیری از فضای تبلیغاتی تلاش لازم را به عمل بیاورند.

همانگونه که قبلاً گفتم ثبات بازار برای بانک مرکزی اولویت دارد بنابراین در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجازه آربیتاژ و نوسان‌گیری نخواهد داد.

بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه (نیما)، در راستای تسهیل و تسریع تأمین ارز وارد کنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و معدنی‌ها اعلام کرد که آنها نیز می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را علاوه بر صرافی‌های بانکی، مستقیماً به صرافی‌های مجاز برای واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند.

قبلاً هم گفتم نرخ‌های ارز در بازار نرخ‌های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت.

امیدوارم مردم عزیز دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند. "

کد خبر 444656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.