مصوبه افزایش سهم شناور آزاد شرکت‌های تابع دستگاه‌های اجرایی اصلاح شد

در جلسه امروز هیئت دولت، مصوبه افزایش سهم شناور آزاد شرکت‌های تابع دستگاه‌های اجرایی در بازار سرمایه اصلاح شد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رئیس جمهور، در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن ابراز نگرانی از افزایش همه‌گیری ویروس کرونا در برخی نقاط کشور، آن را ناشی از عدم رعایت دستورالعمل‌ها در برخی اجتماعات و افزایش سفرها دانست.

در این جلسه همچنین محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه از انزوای آمریکا در استفاده از «مکانیزم ماشه» و مخالفت جهانی با زورگویی آمریکایی‌ها گزارش داد.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه آمریکا طرف برجام نیست که بتواند از این مکانیزم استفاده کند، از ایستادگی جامعه جهانی در برابر خودکامگی آمریکا و حرمت نهادن میثاق‌های بین‌المللی و چندجانبه، ابراز خشنودی کرد.

اصلاح مصوبه مربوط به افزایش سهم شناور آزاد شرکت‌های تابع دستگاه‌های اجرایی در بازار سرمایه

هیئت وزیران با هدف تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه مربوط به افزایش سهم شناور آزاد شرکت‌های تابع دستگاه‌های اجرایی در بازار سرمایه را اصلاح کرد.

به موجب این اصلاحیه، کاهش ماهانه ۵ درصد از تخصیص مصوب دستگاه‌هایی که متناسب که متناسب با گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام به افزایش سهام شناور آزاد شرکت‌های مندرج در تصویب‌نامه دولت نمی‌کنند، با رعایت ماده (۳۰) قانون برنامه و بودجه کشور خواهد بود.

همچنین بر اساس اصلاحیه مذکور، در صورتی که تا پایان مهرماه سال جاری دستگاه‌های مشمول این تصویب‌نامه نسبت به اجرای بند یاد شده اقدام نکنند، سازمان خصوصی‌سازی مکلف است طبق شرایط بازار نسبت به فروش سهام با رعایت احکام مربوط از قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی و تا نصاب‌های تعیین شده در بند مذکور اقدام کند و گزارش آن را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه کند.

اصلاح آئین‌نامه اجرایی پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور

دولت به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی و رفع ایراد وارده در خصوص آئین‌نامه اجرایی جز (۵) بند (ب) ماده (۷۰) قانون برنامه ششم توسعه موضوع پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور، با اصلاح آن موافقت کرد.

به موجب اصلاحیه مذکور، همه افراد خارجی مقیم کشور از جمله پناهندگان گروهی دارای مدارک قانونی مورد تأیید وزارت و افراد خارجی دارای گذرنامه، مشمول افراد خارجی مقیم کشور در این آئین نامه می‌شوند.

همچنین نرخ حق بیمه افراد مشمول این آئین‌نامه همه ساله در اجرای ماده (۷۰) قانون برنامه ششم توسعه به تفکیک مشمولینی که کمتر از یک سال و بیشتر مجوز اقامت دارند و در چارچوب تعادل منابع و مصارف بر اساس علم محاسبات بیمه‌ای، با پیشنهاد سازمان بیمه سلامت ایران و با همکاری وزارت کشور و با رعایت ساز و کار مندرج در ماده (۹) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور – مصوب ۱۳۹۵ - به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.

موافقت دولت با اصلاح اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

دولت به منظور تأمین نظر شورای نگهبان و رفع ایرادهای وارده در خصوص اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، با اصلاح اساسنامه مذکور موافقت کرد.

به موجب اصلاحیه فوق، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، مدیران و کارمندان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ضمن دارا بودن شرایط مندرج در اساسنامه، باید مؤمن و معتقد به مبانی دین باشند.

همچنین مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی در قالب «ساخت، بهره‌برداری، واگذاری»، «ساخت، مالکیت، بهره‌برداری، واگذاری» و «ساخت، اجاره و واگذاری» با رعایت ملاحظات امنیتی به تشخیص مراجع قانونی ذیربط صورت می‌گیرد.

کد خبر 444631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.