تاکسی‌ها همچنان ۳ مسافر سوار کنند

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده، همچنان به قوت خود باقی است و رانندگان تاکسی موظفند که حداکثر سه مسافر سوار کنند.

به گزارش ایمنا، مرتضی ضامنی در این باره اظهار کرد: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی، رانندگان تاکسی موظف به استفاده از ماسک و دستکش و همچنین استفاده از مواد ضدعفونی کننده در محیط تاکسی هستند و مسافران نیز باید برای استفاده از تاکسی حتماً ماسک و دستکش داشته باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که با وجود اعلام اتحادیه مبنی بر اینکه رانندگان تاکسی حداکثر باید سه مسافر سوار کنند، اما مشاهد می‌شود که گاهی تاکسی‌ها چهار مسافر دارند و در حالی که باید کرایه چهار نفر را محاسبه کنند کرایه سه نفر را می‌گیرند و در عمل شاهد افزایش کرایه تاکسی‌ها حتی در مسیرهای کوتاه هستیم، گفت: پروتکل بهداشتی باید توسط رانندگان تاکسی و مسافران رعایت شود و حداکثر سه مسافر سوار تاکسی شوند و بر این اساس هم نرخ در دو صورت سوار کردن سه مسافر (در زمان کرونا و رعایت اصول بهداشتی) یا چهار مسافر (به غیر از زمان زمان کرونا) ابلاغ شده و به صورت برچسب هم در خودروهای تاکسی نصب شده است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تاکید کرد: پروتکل‌های بهداشتی در بخش حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ها همان پروتکل اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و از سوی این وزارت خانه نیز از بخش حمل نقل عمومی و تاکسی‌ها به عنوان یکی از بخش‌هایی که این پروتکل را به خوبی رعایت کرده اند، نام برده شده است، اما اینکه اگر راننده تاکسی این پروتکل بهداشتی را از جمله سوار کردن حداکثر سه مسافر را رعایت نمی‌کند، تخلف است.

وی تصریح کرد: مردم و مسافران هم باید در این زمینه خودشان همکاری کنند از سوار شدن بیش از سه مسافر ممانعت کنند و این گونه تخلف‌ها را به سازمان‌های تاکسیرانی تحت نظر شهرداری‌ها اعلام کنند تا در اسرع وقت و با اولویت به اینگونه شکایت‌ها رسیدگی شود.

ضامنی با بیان اینکه رانندگان تاکسی از اقشار آسیب پذیر و در خطر ابتلاء به کرونا هستند، گفت: تا کنون ۵۵۰ راننده تاکسی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۴۳ نفر از آنها نیز فوت کرده اند.

منبع: ایرنا

کد خبر 444583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.