شاخص کیفی هوای اصفهان "قابل قبول" است

شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۷۹ در وضعیت قابل قبول (سالم) گزارش می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه - بیست و ششم شهریور - با میانگین ۸۴ در وضعیت سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۷۹ وضعیت قابل قبول "سالم" را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم خیابان استانداری روی عدد ۱۰۸، بزرگراه خرازی روی عدد ۸۵، خیابان دانشگاه روی عدد ۵۳، خیابان پروین روی عدد ۸۴ و خیابان رودکی روی عدد ۶۷ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۶۲، کاشان با میانگین ۷۶ و مبارکه با میانگین ۷۸ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 444536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.