کمیته‌ای برای چگونگی اداره مهدهای کودک تشکیل می‌شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته‌ای برای رسیدن به سازو کارهایی جهت چگونگی اداره مهدهای کودک و قرار گرفتن در زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش ایمنا، احمدحسین فلاحی، اظهار کرد: این جلسه با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان بهزیستی جهت پیگیری فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در مورد وضعیت مهدکودک‌ها تشکیل شد. رئیس سازمان بهزیستی توضیح داد که ۷ درصد مهدکودک‌ها زیرمجموعه این سازمان است و مابقی در اختیار نهادها، سازمان‌ها و وزارت آموزش و پرورش بوده اما در نهایت نظارت کافی نیست.

وی افزود: مقام معظم رهبری درباره مسائل آموزشی به وضعیت مهدکودک‌ها اشاره کرده و فرموده‌اند مهدکودک‌ها باید مرکز آموزش و پرورش باشند و باید نگاه‌ها به آن عوض شود چون سن آموزش هم پایین آمده است. با همین دغدغه بسیاری از اعضای کمیسیون آموزش معتقدند باید مهدکودک‌ها زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و نه سازمان بهزیستی قرار گیرند، موضوعی که با مخالفت نهاد مهدکودک‌ها همراه بود. آنها اعتقاد داشتند که بهتر است همین وضعیت ادامه یابد.

فلاحی گفت: در نهایت مقرر شد کمیته‌ای متشکل از سازمان بهزیستی، وزارت آموزش و پرورش و اعضایی از کمیسیون آموزش برای رسیدن به ساز و کارهایی روشن درباره چگونگی اداره مهدکودک‌ها تشکیل شود با تاکید بر اینکه باید در مهدکودک‌ها بحث آموزش و پرورش در اولویت قرار گیرد.

منبع: ایسنا

کد خبر 444531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.