۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
ساماندهی ۶ هزار دستفروش تهرانی

مدیرعامل شرکت ساماندهی و مشاغل شهر از ساماندهی شش هزار دست فروش در تهران خبر داد و گفت: رویکرد حمایت از دست‌فروشان به گونه‌ای است که فعالیتشان را بدون آسیب به حقوق شهروندان ادامه دهند.

به گزارش ایمنا، سید علی مفاخریان با بیان اینکه تاکنون شش هزار دست‌فروش در تهران شناسایی و جانمایی شده‌اند، گفت: در مجموع اطلاعات ۱۰ هزار نفر در سامانه مربوط ثبت شده است که بخش عمده افراد احراز هویت و در ۴۰ بازار محلی ایجاد شده جانمایی شدند.

وی افزود: سامانه‌ای به اسم سامان بازار و به آدرسhttp://Samanbazar.tehran.ir را فعال کردیم و کسانی که بخواهند از دست‌فروشی کسب درآمد کنند باید اطلاعات خود را در این سامانه فعال می‌کنند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در ادامه عنوان کرد: فهرستی از دست فروشان فعال در تهران وجود دارد، اما اطلاعات آن غیر قابل اعتماد است چراکه افراد نگران ارائه اطلاعات کسب و کار خود به مجموعه‌های مدیریت شهری هستند، بنابراین باید در ابتدا اعتمادسازی انجام شود.

وی با بیان این که دو گروه دست‌فروشی و بساط گستری در تهران وجود دارد، گفت: کسانی که با خرده فروشی قصد امرار معاش دارند و افرادی که سازمان‌یافته و سودجو هستند.

مفاخریان تصریح کرد: در دو سال گذشته پس از مصوبه مرتبط در این زمینه مطالعات خوبی انجام شده و کار نگارش دستورالعمل‌های اجرایی در کمیته‌های مربوطه در حال بررسی است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری تنها یکی از دستگاه‌های مخاطب این مصوبه است، گفت: دستگاه‌های مختلفی درباره این مصوبه وظایفی را بر عهده دارند اداره صنعت و معدن، تعزیرات، پلیس و … باید در اجرایی شدن این مصوبه کمک کنند.

مفاخریان تاکید کرد: مشاغل سیار و بی کانون، صنف و اتحادیه ندارند که از آن‌ها حمایت کند ما این کار را انجام می‌دهیم تا این افراد ساماندهی شوند و کسب و کارشان در نقاط مجاز ادامه داشته باشد.

کد خبر 444465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.