شهرداری‌ها با نبود درآمد پایدار مواجه هستند

شهردار ارومیه گفت: دولت در مدیریت پسماند یاریگر شهرداری باشد که درغیر این صورت شهرداری با مشکلات بی شماری در این حوزه مواجه می شود.

به گزارش ایمنا، محمد حضرت پور در این باره اظهار کرد: شهرداری‌ها با مشکلات زیادی دسته و پنجه نرم می‌کنند و این مشکلات مختص امروز و فردا نیست و از گذشته به ارث رسیده است.

وی با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز، عنوان کرد: ۳۴ درصد شهر ارومیه را ساخت و سازهای غیر مجاز؛ املاک قولنامه‌ای تشکیل داده است.

شهردار ارومیه با بیان اینکه در ۴۰ سال انقلاب اسلامی فقط ۲۵ درصد از طرح جامع و طرح تفصیلی ارومیه تحقق یافته است، افزود: دلیل آن ناکارآمد بودن طرح است؛ طرحی که بدون توجه به مشکلات مطالعه شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری در خصوص هزینه کرد زندگی شهری با مقوله‌ای به نام نبود درآمد پایدار مواجه است.

حضرت پور تصریح کرد: در خصوص پرداخت حقوق پرسنل شهرداری ارومیه در شش ماهه دوم با یک چالش مواجه می‌شویم چرا که درآمدها به یک سوم کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه شهرداری ارومیه با مقوله‌ای به نام مدیریت پسماند به ویژه پسماندهای خانگی دسته و پنجه نرم می‌کنند از مسئولان دستگاه‌های اجرایی درخواست کرد: زمینی برای دفن زباله اختصاص دهند چرا که علی رغم تلاش‌ها شهرداری در حوزه دفن پسماند می‌خواهند مرکز دفن زباله را تعطیل کنند اگرچه در صورت جا به جایی و در محل جدید دفن نیز جای اعتراض خواهد بود و باید به مدیریت پسماند نگاه ویژه شود.

به گفته شهردار ارومیه دولت در مدیریت پسماند یاریگر شهرداری باشد که در غیر این صورت شهرداری با مشکلات بی شماری در این حوزه مواجه می‌شود.

وی اظهار کرد: دولت به بخش حمل و نقل عمومی نگاه ویژه شود چرا که بازسازی‌ها در این حوزه هزینه‌های سنگینی بر دوش شهرداری تحمیل کرده است.

کد خبر 444405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.