۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
هوای اصفهان ناسالم است

شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۳۳ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه شنبه - بیست و پنجم شهریور - با میانگین ۷۶ در وضعیت سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۳۳ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم خیابان استانداری روی عدد ۱۵۲، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۴۲، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۱۰، خیابان پروین روی عدد ۱۴۴ و خیابان رودکی روی عدد ۱۱۶ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۷۱، کاشان با میانگین ۸۹ و مبارکه با میانگین ۵۸ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 444358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • US ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
    0 0
    سلام، واقعا انگار توی این کشور اصفهان ستیزی یک رسم شده، هیچ کس نیست که به داد مردم اصفهان برسه،