۱۲۷۰ هکتار زمین به بنیاد مسکن اختصاص یافت/ تلاش برای بازآفرینی شهری در کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی از تخصیص ۱۲۷۰ هکتار زمین از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به بنیاد مسکن و شرکت بازآفرینی شهری برای رفع حاشیه نشینی در چابهار خبر داد و گفت: یکی از وظایف سازمان ملی زمین و مسکن تأمین زمین و در اختیار قرار دادن اراضی دولتی به مجموعه‌هایی از جمله شرکت بازآفرینی شهری ایران است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی نبیان درباره ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و رفع حاشیه‌نشینی به ویژه در منطقه چابهار و تأمین زمین از سوی سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: در خصوص کمک به مجموعه‌های مختلف برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی، تأمین بخشی از اراضی توسط سازمان ملی زمین و مسکن در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی و احداث واحدهای مسکونی توسط بنیاد مسکن برای ساماندهی حاشیه نشینی در چابهار و دیگر مناطق در حال انجام است، ساماندهی بخشی دیگر را تحت مسئولیت شرکت بازآفرینی شهری ایران برشمرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سازمان ملی زمین و مسکن در چابهار ۱۰۷۰ هکتار زمین را در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار داده است. همچنین، جدای از تأمین زمین برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مجدداً زمینی بالغ بر ۲۰۰ هکتار به شرکت بازآفرینی شهری در چابهار تخصیص یافت تا ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و رفع حاشیه نشینی را در آن منطقه برعهده بگیرد.

نبیان تصریح کرد: تلاش برای رفع محرومیت‌ها و حاشیه‌نشینی، و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در شهرها تنها مختص به چابهار نیست. در بندرعباس در محله گل‌کنی نیز زمینی در اختیار شرکت بازآفرینی شهری قرار گرفت تا حاشیه نشینی آن منطقه را برطرف کند. علاوه بر آن در شهر اهواز نیز زمین‌هایی در اختیار مجموعه شرکت بازآفرینی شهری قرار دادیم تا حاشیه نشینی شهری را کاهش دهد.

وی گفت: یکی از وظایف سازمان ملی زمین و مسکن تأمین زمین و در اختیار قرار دادن اراضی دولتی به مجموعه‌هایی از جمله شرکت بازآفرینی شهری ایران است که در راستای اهداف وزارت راه و شهرسازی گام برمی‌دارند تا بتوان با این شیوه و با همکاری و هماهنگی، حاشیه نشینی در شهرها را کاهش داد.

کد خبر 444279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.