مسیر تردد خودروهای امدادی در کرج سبز می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار کرج گفت: مطالعات اولیه پیرامون ایجاد زیرساخت لازم برای اولویت دهی به تردد خودروهای امدادی از تقاطعات هوشمند کرج به منظور استفاده بهینه از زمان طلایی در حال انجام است.

به گزارش ایمنا، محمدرضا احمدی نژاد با تاکید بر اینکه استفاده فناوری‌های نوین نقش اساسی در بهبود زندگی شهری دارد، اظهار داشت: پیشرفت تکنولوژی موجب شده در بسیاری از کشورها راهکارهای نوینی برای کنترل و بهبود وضعیت ترافیک ارائه شود.

به گفته وی معضل ترافیک همواره به عنوان یکی از چالش‌های مهم پیش روی خودروهای امدادی در کلانشهرها است؛ به طور قطع هرچه زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه کوتاه‌تر شود خسارت ناشی از آن نیز کمتر خواهد بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار کرج با بیان اینکه درصدد پیدا کردن راهکاری اساسی به منظور کاهش زمان سفر خودروهای امدادی هستیم، گفت: هوشمندسازی تقاطعات یکی از راه حل‌های اساسی برون رفت از این مشکلات است.

وی یادآور شد: طرح هوشمندسازی تقاطعات با هدف کنترل ترافیک شهری به وسیله اندازه گیری شرایط فعلی ترافیک، تنظیم طول چرخه و فاصله زمانی از یک تقاطع با تقاطع بعدی در سه تقاطعِ هفت تیر، مصباح و امام حسین (ع) در حال اجرا است.

احمدی نژاد با بیان اینکه اولویت دهی به تردد خودروهای امدادی از تقاطعات هوشمند به منظور استفاده بهینه از زمان طلایی، اتلاف نکردن وقت و حضور به موقع خودروهای امدادی به محل مورد نظر توسط کارشناسان این معاونت در حال برنامه ریزی است، گفت: این طرح به صورت پایلوت در تقاطع هوشمند مصباح اجرا می‌شود.

کد خبر 444215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.