توزیع تبلت‌های دانش آموزی تا پایان مهرماه

معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد که «شور عاطفه‌ها» برای کمک و حمایت از دانش آموزان نیازمند از ۲۲ شهریورماه تا ۱۱ مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا، مجید باجلان در نشستی خبری به ارائه گزارش عملکرد پویش ایران همدل و برگزاری مراسم شور عاطفه‌ها پرداخت و گفت: با بیاناتانی که مقام معظم رهبری در نیمه شعبان سال جاری در خصوص کمک‌های مومنانه داشتند، کمیته امداد بر اساس آن مسئولیت اجتماعی داشت که وارد رزمایشی شد که در نیمه شعبان شروع شد و تحت عنوان پویش ایران همدل وارد رزمایش اول شد.

وی گفت: در اطعام مهدوی حدود ۱۸۰۰ پایگاه یا آشپزخانه اطعام مهدوی در سراسر کشور برگزار شد و تمامی وجوهات از کمک‌های مردمی بود. تمامی غذاها با پروتکل‌های بهداشتی توزیع شد و همچنین در مناطق مرزی و روستایی به دلیل اینکه مشکلاتی برای توزیع غذا وجود داشت از طریق جیره خشک و بسته‌های غذایی کمک‌ها به مددجویان تحویل داده شد.

وی افزود: در طرح پویش ایران همدل رزمایش اول فقط کمک‌ها مختص مددجویان نبود و تمامی نیازمندانی که شناسایی شده بودند به آنها کمک شد و بالغ بر ۱۲ میلیون غذای گرم و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بسته ارزاق توزیع شد. جمعاً در پویش اول ۵۴۰ میلیارد تومان از کمک‌های مردمی در این طرح هزینه و به دست نیازمندان و محرومان رسید.

وی معتقد است که در این ۴۰ سالی که از تأسیس کمیته امداد می‌گذرد امسال پرشکوه‌ترین ماه رمضان را هموطنان رقم زدند و بی‌نظیر بود.

باجلان در ادامه به اقدامات کمیته امداد در ماه محرم اشاره کرد و گفت: در ماه محرم و صفر طبخ غذا برای هیأت‌های مذهبی و حسینیه‌ها مقدور نبود، اما کمیته امداد باتوجه به اینکه در پویش ایران همدل ۲ به عنوان یکی از فعالان این پویش شرکت کرده بود، توانست با مکاتباتی که با وزارت بهداشت داشت و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی حدود ۲۴۰۰ آشپزخانه تحت عنوان طرح اطعام حسینی و توزیع ارزاق در ۲۰۰۰ محل تحت عنوان احسان حسینی، کمک‌های خود را توزیع کند.

وی یادآور شد: در طرح اطعام حسینی دو هزار و ۴۰۰ اشپزخانه ایجاد شد که ۶۰ هزار نفر به صورت جهادی مشغول به کار هستند و تاکنون ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار پرس غذا را طبخ کرده‌اند، در پایگاه‌های احسان حسینی که بسته‌ها و جیره‌های غذایی توزیع می‌شود، حدود دو هزار واحد در محل‌های مختلف ایجاد شده است که تاکنون حدود یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته را در مناطق صعب العبور توزیع کردهایم.

معاون اداری و مالی کمیته امداد با بیان اینکه به طور کلی در طرح اطعام حسینی و احسان حسینی حدود ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه شد، گفت: این طرح ادامه دارد.

به گفته باجلان، میانگین هر پرس غذا ۱۶ هزار تومان بوده است و بسته‌های ارزاق ۱۵۰ هزار تومان ارزش داشته است.

معاون اداری و مالی کمیته امداد با بیان اینکه پویش ایران همدل ۲ به عنوان پویشی ملی تعریف شده که کد *۱۴# به عنوان کد گره گشایی است که افراد می‌توانند کمک‌ها را از این طریق واریز کنند. همچنین خیران می‌توانند کمک‌های خود را به شماره کارت ۶۲۷۷۶۰۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷ واریز کنند.

معاون اداری و مالی کمیته امداد در ادامه با بیان اینکه کمیته امداد در قالب پویش ایران همدل طرحی تحت عنوان تهیه تبلت برای دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد داشته است، گفت: کمیته امداد ۷۵۰ هزار دانشجو و دانش آموز را در اختیار دارد که در بررسی اولیه ۲۵۰ هزار دانش‌آموز و دانشجو شناسایی شد. در اولویت اول ۵۰ هزار تبلت قرار داد بسته شده است. اولویت ما خانواده‌های چند فرزندی و در مناطق محروم است تا بتوانند در فضای مجازی به تحصیل خود ادامه دهند. این تبلت‌ها را در اواسط مهرماه تحویل می‌گیریم و تا اواخر مهر به دست دانشجویان و دانش‌آموزان می‌رسد.

باجلان با اشاره به بسته‌های فرهنگی در این تبلت‌ها گفت: به دلیل اینکه از لحاظ چارچوب فرهنگی و راهبردهای فرهنگی که کمیته در دستور کار خود برای خانواده‌های مددجو و نیازمندان تحت پوشش دارد، این تبلت‌ها دارای سیمکارت کودک است و با کمکی که وزارت ارتباطات داشته است، سعی ما بر این است که اینترنت رایگان در اختیار آنها قرار دهیم. دسترسی شبکه‌های مجازی غیر بومی و خارجی بسته شده است.

براساس گزارش ایسنا، وی ادامه داد: همچنین تبلت‌ها از طریق والدین قابل رصد و پیگیری است که فرزندان در چه زمان‌هایی از تبلت‌ها استفاده کنند. اگر سیم کارت‌های داخل تبلت از آن خارج شود دیگر تبلت کار نمی‌کند، زیرا فقط سیم کارت‌ها مختص این تبلت‌هاست. همچنین برخی از بازی‌های کودکانه اسلامی و برنامه‌های آموزشی و دینی روی این تبلت‌ها نصب است، به گفته باجلان؛ تبلت‌ها ساخت ایران است.

کد خبر 444201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.