احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی در کشور

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور از احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی در کشور در صورت موافقت ستاد تنظیم بازار خبر داد.

به گزارش ایمنا، سعید قیصر با اشاره به افزایش نرخ معاینه فنی در کشور اظهار کرد: در کشور به ازای ۱۴ میلیون خودروی مشمول، ۶۲۷ مرکز معاینه فنی داریم که با ۸۰۲ خط فعالیت می‌کنند؛ با توجه به اینکه حدود دو سال هزینه معاینه فنی و ارائه خدمات ۳۷ هزار تومان بوده امسال با آنالیزهای انجام شده هزینه‌های سالانه استهلاک، تجهیزات، اجاره و… به عددی رسیدیم که از آسیب این صنعت جلوگیری می‌کند.

وی افزود: افزایش ۳۰ درصدی را به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد دادیم، اما ستاد تنظیم بازار با ۲۰ درصد موافقت کرد که بار دیگر درخواست افزایش بیشتر را به ستاد تنظیم بازار برای بررسی ارائه کردیم.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور با تاکید بر اینکه رقم افزایش ۴۰ و ۶۰ درصدی برای معاینه فنی صحیح نیست، افزود: پیشنهادات پایین‌تر است و اگر افزایش ۳۰ درصدی به تصویب برسد نرخ معاینه فنی در کشور از ۳۷ هزار تومان فعلی به ۴۸ هزار تومان می‌رسد، این در حالی است که ستاد تاکنون بر ۲۰ درصد افزایش اصرار دارد.

وی گفت: منتظر تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار هستیم و امیدواریم تا ماه آینده تصمیم نهایی برای افزایش نرخ معاینه فنی در کشور اتخاذ شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 444166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.