صالحی: گام چهارم کاهش تعهدات برجام کاملا اجرا شده است

گام چهارم کاهش تعهدات برجام از سوی ایران کاملا اجرا شده و بر این اساس یک هزار و ۴۴ سانتریفیوژ در سایت فردو غنی سازی می کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، علی اکبر صالحی در واکنش به اظهارات برخی از نمایندگان مبنی بر عدم اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجام در سایت هسته‌ای فردو اظهار کرد: سیاست‌های گام چهارم کاهش تعهدات برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران کاملاً اجرا شده است و ما یک بال را در فردو فعال کردیم.

وی افزود: بر اساس سیاست‌های کاهش تعهدات برجام، یک هزار و ۴۴ سانتریفوژ در فردو غنی‌سازی می‌کنند بنابراین ما به عنوان مجری این سیاست‌ها کاملاً به وظیفه خود عمل کردیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: ما در برجام تعهد داده بودیم که این یک هزار و ۴۴ ماشین، غنی‌سازی نکنند اما طبق کاهش تعهدات برجام غنی‌سازی به اندازه نیاز انجام می‌شود و مواد غنی شده را هم ذخیره خواهیم کرد.

صالحی یادآور شد: ما در چالش سیاسی با استکبار جهانی هستیم و این واقعیت است. جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب در این چالش بوده و رفته رفته بهانه این چالش به مساله هسته‌ای تبدیل شد اما در نهایت ما توانستیم آمریکا را در این چالش منزوی کنیم و این دستاورد بسیار ارزشمندی برای جمهوری اسلامی ایران است.

کد خبر 444104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.