هیچ بیمار کرونایی پشت در بیمارستان‌ها نماند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با امکانات اندک در سال سخت تحریم و شرایط بسیار پر مضیقه اقتصادی توانستیم حماسه‌ای خلق کنیم که زبانزد خاص و عام در دنیا شود، حتی دشمنان ما اذعان کردند که در ایران بیماری پشت در بیمارستان‌ها سرگردان نماند و هیچ بیماری به دلیل کمبود مالی از درمان بازنماند.

به گزارش ایمنا، سعید نمکی اظهار کرد: رئیس جمهور مشتاقانه و جانانه می‌خواستند در جمع دانشگاهیان باشند، اما باید به این واقعیت اذعان کنیم که فشار ما برای اجرای پروتکل‌ها به خصوص حفاظت مقامات تراز اول کشور باعث شد که این موضوع را تحمل کنند.

وی تصریح کرد: از مقام معظم رهبری، رؤسای سه قوه و رئیس جمهوری محترم که توصیه‌های همکاران ما را در رعایت پرتکل‌ها رعایت می‌کنند، تشکر می‌کنم.

نمکی افزود: امروز گرچه به صورت نمادین روز بازگشایی دانشگاه‌ها است، اما ۷ ماه است دانشجویان، رزیدنت‌ها و پرستاران در رشته‌های مختلف برای مدیریت کرونا، بی وقفه و به صورت شبانه‌روزی حضور فعال در کنار مردم دارند، در ایامی که دانشگاه‌ها تعطیل بود، مسن‌ترین اساتید پروانه وار در کنار ما بودند.

وزیر بهداشت ادامه داد: سربازان نظام سلامت موج سهمگین کرونا را مدیریت کردند و برای جمهوری اسلامی ایران افتخاری شد، اما همواره داغ از دست دادن اساتید را در سینه خواهیم داشت، درود می‌فرستم به شهدایی که در این روزهای کرونایی از دست دادیم.

نمکی خطاب به رئیس جمهوری اظهار کرد: دانشجویان روزی که لباس سفید می‌پوشند، انگار که به احرام می‌روند و آنها می‌آیند که جان بفروشند و رنج و محنت بخرند.

به گزارش ایرنا وزیر بهداشت، عنوان کرد: از اساتید مجرب در رشته‌های مختلف که می‌توانند در این عرصه‌ها کمک کنند، بهره می‌گیریم، در جنبه‌های زیست محیطی، روانشناسی، علوم اجتماعی مسائلی داریم که از کمک دانشگاه‌های غیر علوم پزشکی بهره ببریم.

سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی امروز یکشنبه ۲۳ شهریور ماه با حضور مجازی دکتر روحانی رئیس جمهوری در دانشگاه تهران به طور رسمی آغاز شد.

کد خبر 444044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.