۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
کیفیت هوای اصفهان "قابل قبول" است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان تا صبح امروز با میانگین شاخص ۸۲ در وضعیت (قابل قبول) سالم ثبت شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز یکشنبه - بیست و سوم شهریور - با میانگین ۸۲ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوای این کلانشهر در ساعات اولیه صبح امروز به دلیل قطعی سامانه پایش برخط در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا در ۱۲ ساعت گذشته در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۹۹، خیابان‌های پروین و استانداری روی عدد ۸۲، بزرگراه خرازی روی عدد ۸۰، خیابان دانشگاه روی عدد ۸۴ و خیابان رودکی روی عدد ۶۵ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۸۴ و مبارکه با میانگین ۷۶ در وضعیت قابل قبول (سالم) و در کاشان با میانگین ۱۱۰ برای گروه‌های حساس ناسالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 443956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.