تمهیدات لازم جهت فصل بارش‌ها اتخاذ شده است

شهردار منطقه هفت شیراز گفت: آمادگی کامل نیروهای خدمات شهری در فصل بارندگی واقدامات لازم جهت لایروبی و پاکسازی مسیل‌ها و رودخانه خشک و تأمین ماشین آلات انجام شده و شهرداری شیراز با تمهیدات اتخاذ شده آمادگی کامل برای استقبال از فصل بارش‌ها رادارد.

سعید معصومی در حاشیه بازدید معاون خدمات شهری شهردار شیراز از اقدامات و آمادگی منطقه هفت در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: در مناطق یازده گانه شهرداری شیراز اقدامات لازم جهت فصل بارندگی انجام شده و کانال‌ها، جوی‌ها و جدول‌ها به طور کامل لایروبی شده است. آمادگی کامل داریم تا با بارش باران تلاش کنیم تا مشکلی شهروندان را تهدید نکند.

وی در ادامه این بازدید ضمن ارائه گزارشی از اقدامات منطقه هفت در خصوص آمادگی در فصل بارندگی، اظهار کرد: اجرای بیش از ۲ هزار متر طول جدول و کانیوا جهت هدایت آب‌های سطحی، نصب ۱۳۰ عدد دال بتونی و ۲۰ عدد دریچه بازدید کامپوزیت، جابجایی ۸۶ عدد دال‌های شکسته و ساخت پل فلزی، تعمیر و ساخت دریچه منهول از اقدامات انجام گرفته برای مقابله با آب گرفتگی‌های احتمالی در فصل بارندگی است.

شهردار منطقه هفت شیراز با اشاره به لایروبی ۴ کیلومتر و خاکبرداری بیش از ۷۰۰ هزار متر مکعب از مسیر رودخانه خشک، گفت: اصلاح و لوله گذاری جداول جمع‌آوری آب‌های سطحی اعم از لای برداری مسیرها، زیر سازی، اصلاح، کف سازی و لبه گذاری، دیوار گذاری و اصلاح شیب برخی از جداول کف برداری کانال‌های روباز و حذف نیزارها و روان سازی مسیرهای آب‌های سطحی، تسطیح مسیر دسترسی کانال‌ها، ایجاد خاکریز ایمن مجاور کانال‌ها، تسطیح و ایجاد مسیر دسترسی حاشیه رودخانه خشک و احداث کانال جهت هدایت سریع آب‌های سطحی در سطح منطقه از دیگر اقدامات انجام گرفته در این خصوص است.

کد خبر 443894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.