مهار آتش سوزی در مجاورت قلعه جهانی فیروزآباد

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فیروزآباد از مهار آتش‌سوزی در حریم میراث جهانی قلعه‌دختر خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، درنا شهبازی امروز _۲۲ شهریورماه_ اظهار کرد: ظهر دیروز گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی در اطراف میراث جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد گزارش شد که بلادرنگ همکاران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و پایگاه منظر ساسانی فارس با همکاری یگان حفاظت محیط‌زیست و جمعی از طبیعت‌دوستان برای مهار آتش‌سوزی وارد عمل شدند.

او ادامه داد: با اقدام به‌موقع فرماندار شهرستان فیروزآباد برای اعزام یک دستگاه لودر برای احداث آتش‌بُر به محل آتش‌سوزی، از پیشروی آتش به سایر مناطق جلوگیری شد.

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فیروزآباد بیان کرد: خوشبختانه این آتش‌سوزی، خسارتی به آثار تاریخی وارد نکرد و دیشب مهار شد، علت این آتش‌سوزی در دست بررسی است.

گفتنی است، شهرستان فیروزآباد در ۱۰۰ کیلومتری از شیراز قرار دارد و دارای جاذبه‌های فراوان تاریخی است که می‌توان به پنج اثر از پرونده منظر ساسانی فارس در یونسکو شامل، میراث‌های جهانی کاخ اردشیر بابکان، قلعه‌دختر، شهر گور، سنگ‌نگاره پادشاهی اردشیر بابکان و سنگ‌نگاره پیروزی اردشیر بابکان اشاره کرد.

کد خبر 443817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.