۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
غرق شدن ۴ کودک افغان در کانال آب

فرمانداری شاهین شهر و میمه در اطلاعیه‌ای در خصوص غرق شدن چهار کودکان ۷، ۹، ۱۰ و ۱۲ ساله افغانستانی مقیم و ساکن شاهین شهر توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری شاهین شهر و میمه، بر اساس گزارش رسمی تعداد ۴ نفر از کودکان ۷، ۹، ۱۰ و ۱۲ ساله افغانستانی مقیم و ساکن شاهین شهر، عصر روز دوشنبه، ۱۷ شهریور ماه بنابر اعلام خانواده‌های آنها به قصد بازی در گیم نت از منزل خارج شده و پس از گذشت چندین ساعت و بازنگشتن به منزل، والدین پیگیر وضعیت آنها شدند.

با اعلام خانواده‌های این کودکان، پرونده مقدماتی در پلیس آگاهی و اقدامات فنی و پلیسی جهت کشف مفقودین آغاز شد.

متأسفانه عملیات جستجو نتیجه بخش نبود تا اینکه در روز چهارشنبه، ۱۹ شهریورماه طی تماس مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر مشاهده جسدی در کانال آب روبروی شرکت هواپیماسازی ایران (هسا)، عملیات جستجو توسط عوامل آتش‌نشانی و اورژانس و پلیس در محل انجام شد که در نهایت منجر به کشف سه جسد از کودکان افغانستانی به دلیل غرق شدگی شد. همچنین پیگیری جهت مشخص شدن وضعیت کودک چهارم همچنان ادامه دارد.

ظرف همین روز، یک جسد دیگر متعلق به پسر ۱۲ ساله ایرانی به خاطر غرق شدگی در کانال انتقال آب در حوالی شهر گز کشف و شناسایی شد که همه این اجساد برای اقدامات قانونی به پزشکی قانونی منتقل شده است.

هویت فردی و خانوادگی کلیه افراد متوفی مشخص و همگی ساکن شاهین شهر بوده اند و برخی اخبار منتشر شده مبنی بر نامشخص بودن هویت اجساد و یا ارتباط دادن آن‌ها با کودکان کار تکذیب می‌شود.

کد خبر 443601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.