هیچ دانش آموزی را مجبور به رفتن به مدرسه نمی‌کنیم

رئیس جمهور آموزش حضوری را اولویت نخست دولت دانست و گفت: درهای هیچ مدرسه و دانشگاهی به روی دانش آموزان و دانشجویان بسته نیست، اما اجباری هم در هیچ زمینه‌ای هم وجود ندارد و برای تحصیل حضوری کسی را اجبار نمی‌کنیم.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت، با تبریک مجدد آغاز تحصیلی جدید، تاکید کرد: با وجود شرایط ویژه آموزش در سال جاری با شیوع ویروس کرونا، درهای هیچ مدرسه و دانشگاهی به روی دانش آموزان و دانشجویان بسته نیست، اما اجباری هم در هیچ زمینه‌ای هم وجود ندارد و برای تحصیل حضوری کسی را اجبار نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم دانش آموزان ما از لحاظ جسمی، روحی و نشاط دارای سلامت کامل باشند، بر اعمال نظارت دقیق وزارت خانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان بر سلامت دانش آموزان و دانشجویان در مراکز آموزشی تاکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اقدامات دولت در مسیر رونق تولید و توسعه کشور اظهار کرد: اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی و خدمات، نشان می‌دهد که مردم تحت تأثیر تحریم و وحشت از کرونا نیستند و با رعایت اصول بهداشتی همه توان خود را برای پیشرفت و آبادانی کشور به کار گرفته‌اند.

روحانی با قدردانی از ایستادگی و مقاومت ملت ایران در مقابل فشار اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه دشمن، گفت: ملت بزرگ ایران، همه قوا، کارگزاران و مسؤولین دستگاه‌های اجرایی همه توان خود را در شرایط سخت کنونی به کار گرفته‌اند و به رغم اینکه در هفت ماهه گذشته همزمان با تحریم و ویروس کرونا مواجه بودیم، خوشبختانه کشورمان در ماه‌های تیر و مرداد در مسیر رشد اقتصادی قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه شرکت‌های صنعتی بورسی در مرداد امسال نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۲.۸ رشد دارند نشان می‌دهد که کشور در مسیر جهش تولید قرار گرفته و دشمنان در تحقق اهدافشان شکست خورده‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان با ایجاد کانال‌های خبری دروغین تبلیغات گسترده‌ای علیه منافع ملت ایران به راه انداخته‌اند گفت: در این رسانه‌ها و کانال‌ها روزانه با بهانه‌های مختلف به یک نگرانی دامن می‌زنند و در موضوعی بزرگ‌نمایی کرده و در بازارهای مختلف التهاب آفرینی می‌کنند که البته همواره با هوشیاری مردم رسوا می‌شوند و ملت ایران به همه آنها پاسخ محکم داده‌اند.

روحانی خاطرنشان کرد: دشمنان در بازگشایی مغازه‌ها با طرح دوگانه نان و جان نسبت به جان مردم ابراز نگرانی کردند و در ماه‌های رمضان و محرم نیز برگزاری مراسم دعا و عزاداری را بهانه نگرانی خود قرار دادند اما در همه این موارد با رعایت تمامی اصول بهداشتی از طرف مردم، آبروی آنها ریخته شد.

وی افزود: در روزهای اخیر هم از اینکه ما در موضوع آموزش در مسیر درست حرکت می‌کنیم و مردم به حرف‌های واهی آنها گوش نکرده و راه خود را ادامه می‌دهند، بسیار عصبانی هستند.

رئیس جمهور لزوم مراقبت از منافع ملی توسط اصحاب قلم، بیان و تریبون‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد و گفت: به انتخابات نزدیک می‌شویم و افرادی برای انتخابات آماده می‌شوند و انشاالله انتخابات خوب و با رقابتی خواهیم داشت اما خواهش می‌کنم در فضای انتخابات انتظارات را بی جهت بالا نبریم و حقایق را تحریف نکنیم و سیاه‌نمایی نشود که این موضوع یک گناه بزرگ است.

روحانی با بیان اینکه این هفته، بیست و سومین هفته افتتاح طرح‌های را ملی خواهیم داشت، گفت: در این مدت به رغم همه مشکلات اقتصادی تا جایی که توانستیم به واحدهایی که صدمه دیده‌اند و مستاجرینی که برای ودیعه مسکن مشکل داشتند وام پرداخت کرده‌ایم و تلاش کردیم سهام عدالت آزاد شده و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دولت فضای بورس را برای حضور مردم آماده کرده است، گفت: البته بورس ویژگی‌های خود را داشته و از فراز و نشیب برخوردار است و هر کسی به آن وارد می‌شود باید نگاه بلندمدت و میان مدت داشته باشد و به مسؤولین بورس تاکید می‌کنم که نسبت به سرمایه‌های مردم مراقبت کنند و نگذارند افرادی در تبلیغات شیطنت کنند.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اقدام دولت برای ورود یک میلیون و چهارصد هزار روستایی در صندوق‌های بیمه، گفت: اینکه هر روز از لحاظ آب، برق، ارتباطات، راه، بهداشت و درمان و آموزش امکانات جدیدی در اختیار روستاییان قرار گرفته است جز افتخارات دولت و کشورمان است.

روحانی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در سال جهش تولید از همه مسؤولین می‌خواهم که با همه توان رونق تولید و بالاتر از آن جهش تولید را به عنوان اولویت و هدف بزرگ قرار دهند.

وی همچنین یادآور شد: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در حوزه توسعه شرکت‌های دانش بنیان برای جوانان ایجاد شده است و امیدوارم شاهد توسعه و رونق هر چه بیشتر تولید در این شرکت‌ها باشیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ملت ایران در مقاطع مختلف و در مقاطع سخت تاریخ، توانمندی خود را به رخ قدرت‌های جهان کشیده است، به رویدادهای مهم کشور در شهریور ماه اشاره کرد و گفت: شهریور، ماه اراده ملی، شکست دشمنان و ماهی درس‌آموز برای همه است.

روحانی افزود: در شهریور سال ۵۷ رژیم گذشته قدرت مردم را نادیده گرفت و با ارتکاب خطای بزرگی فکر کرد که اگر در میدان ژاله تیراندازی کرده و عده‌ای را به شهادت برساند، می‌تواند جلوی حرکت مردم را گرفته یا سد کند و نهضت تعطیل شود و این خطای بزرگ آن رژیم بود.

وی خاطرنشان کرد: ارتش بعثی نیز در همین ماه یک اشتباه محاسباتی انجام داد و با نادیده گرفتن قدرت مردم ایران و نیروهای مسلح به کشورمان حمله کرد که در مقابل، مردم با رشادت و توانمندی خود به آنها نشان دادند که عزت مردم، استقلال کشور و اراده ملی ما لگدکوب نخواهد شد و با همین اراده در جنگ هر ساله پیروز شدیم.

رئیس جمهور ادامه داد: دشمنان یک بار دیگر در شهریور ماه و با ترور شهید رجایی و باهنر اراده ملی ما را امتحان کردند، آنها با این کار تصور می‌کردند می‌توانند اراده خود را بر این ملت تحمیل کنند اما ملت ایران نشان داد که برای اهداف ملی، استقلال، عزت و نظام منتخب و حفظ سرزمین خود از همه توان و امکاناتش استفاده خواهد کرد.

روحانی با بیان اینکه دشمنان امروز هم یک بار دیگر اراده ملت ایران را به آزمون گرفته‌اند، اظهار کرد: خطای راهبردی و محاسباتی آمریکا از سال ۹۷ بر این مبنا بود که با فشار اقتصادی و تحمیل تحریم ظالمانه می‌تواند ملت بزرگ ایران را به زانو درآورد اما امروز در میانه سال سوم، ملت ایران مقاوم‌تر از همیشه در برابر همه فشارها ایستادگی کردند و آنها به اهداف خود نخواهند رسید.

وی افزود: اگرچه ملت ایران را به رنج و زحمت انداختند، اما امروز در سطح جهانی و در بین افکار عمومی و حتی میان مردم خودشان آبرو و حیثیتی ندارند و بی تردید به اهداف خود نخواهند رسید و حتماً پشیمان هستند، باید برگردند و حتماً باز خواهند گشت چون راهی جز برگشت ندارند والا با سد و بن‌بست مواجه خواهند بود.

کد خبر 443308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.