هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۱۰ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه - هفدهم شهریور - با میانگین ۷۳ در وضعیت سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۱۰ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۲، خیابان استانداری روی عدد ۸۱، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۱۳، خیابان پروین روی عدد ۱۱۴ و خیابان رودکی روی عدد ۸۹ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۶۴، کاشان با میانگین ۹۲ و مبارکه با میانگین ۷۲ در وضعیت سالم و در خمینی شهر با میانگین ۱۱۴ برای گروه‌های حساس ناسالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 442874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.