جزییات وام ۱۷ میلیاردی برای سینماها/ سینماداران ۷۲ ساعت وقت دارند

دبیر انجمن سینماداران کشور بیان کرد سینماداران بعد از دریافت وام اعطایی از سوی سازمان سینمایی، ۷۲ ساعت فرصت دارند تا بدهی خود را به دفاتر پخش فیلم پرداخت کنند.

به گزارش ایمنا، محمدرضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینما داران کشور با اشاره به وامی که قرار است توسط سازمان سینمایی برای تسویه بدهکاری سینما داران به دفاتر پخش پرداخت شود، گفت: طی صحبتی که با معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی داشتیم، تا ۱۷ شهریورماه فرصت داریم تا لیست نهایی سینماهایی که به پخش‌کنندگان بدهی دارند را آماده و به سازمان سینمایی ارائه دهیم.

وی تصریح کرد: در همین راستا انجمن سینما داران به تمام سینماهایی که به دفاتر پخش بدهکار هستند، فراخوان داده است تا میزان بدهی خود را به انجمن اعلام کنند تا انجمن نیز اسامی را به سازمان سینمایی اعلام کند.

سخنگوی انجمن سینما داران تاکید کرد: از حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی و محمدمهدی طباطبایی‌نژاد معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی که همکاری لازم را با سینما داران و دفاتر پخش برای پرداخت بدهی‌ها داشته‌اند تشکر می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: سینماها پس از دریافت این وام موظف هستند ظرف ۷۲ ساعت این پول را به دفاتر پخش پرداخت کنند، این را هم یادآوری می‌کنم که مبلغ وامی که به هر سینما پرداخت می‌شود، بستگی به میزان بدهی آن سینما به دفاتر پخش دارد.

صابری گفت: بودجه در نظر گرفته شده سازمان سینمایی برای پرداخت وام به سینما داران نزدیک به ۱۷ میلیارد تومان است.

دبیر انجمن سینما دارن درباره بازگشایی سینماها نیز گفت: در رابطه با بازگشایی سینماها نیز می‌گویم که با باز شدن سینماها برای جذب مخاطب به سینما باید برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد و فیلم‌های پرمخاطب در سینماهای کشور اکران شود، همانطور که در آمریکا سینماها با اکران یک فیلم بسیار پرمخاطب فعالیت خود را آغاز کردند که با جذب مخاطبان بسیاری نیز همراه شد.

وی گفت: اگر می‌خواهیم یک بار دیگر چراغ سینما روشن و از آن استقبال شود، باید چند فیلم پرمخاطب را برای اکران عمومی آماده کنیم تا مردم راغب شوند دوباره به سینماها بیایند. البته این را هم تاکید می‌کنم که تمام پروتکل‌های بهداشتی در سینماها رعایت می‌شود و سینماها مکان امنی برای مخاطبان سینما خواهد بود.

منبع: ایرنا

کد خبر 442857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.