۶۰ درصد اشتغالزایی کمیته امداد در روستاها و مناطق محروم اتفاق می‌افتد

معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ۶۰ درصد اشتغالزایی این نهاد در مناطق محروم و روستاها اتفاق می‌افتد که حدود یک و نیم میلیون نفر را شامل می‌شود.

به گزارش ایمنا، حجت‌الله عبدالملکی روز یکشنبه در جلسه تبیین الگوی اشتغال و هم اندیشی با ذینفعان اشتغال کمیته امداد امام (ره) استان کردستان، اظهار کرد: تقویت اقتصاد خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد می‌تواند در فقرزدایی تأثیر بسزایی داشته باشد و در همین رابطه سعی می‌شود با ایجاد زیرساخت‌های لازم زمینه اشتعال برای آنها را فراهم کرد.

وی افزود: مردمی کردن، دانش بنیان شدن و استفاده از ظرفیت‌های بومی منطقه می‌تواند در بحث اشتعال و رفع بیکاری محرومان تأثیر بسیاری داشته باشد ضمن اینکه در ایجاد اشتعال توسط امداد باید این محورها مورد توجه قرار گیرد.

معاون اشتغال کمیته امداد تصریح کرد: کارآفرینی مهمترین نکته در بحث اشتغالزایی کشور است که با وجود تمام ظرفیت‌ها، زمینه برای ایجاد یک واحد تولیدی کارآفرین جهت اجرای طرح‌های اشتغالزایی را نداریم.

وی افزود: کمیته امداد سالانه ۱۵۰ هزار میلیارد ریال برای کمک به محرومان و نیازمندان هزینه می‌کند که اگر بتوانیم مددجویان و محرومان را در حوزه‌های مختلف توانمند کرده و شغل برای آنان ایجاد کنیم می‌توانیم بسیاری از منابع را در حوزه اقتصادی سرمایه گذاری کنیم.

عبدالملکی تاکید کرد: در حال حاضر برای ایجاد یک شغل با راه‌اندازی واحدهای بزرگ صنعتی حدود ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است در حالی که در کمیته امداد با اشتغال خُرد و خانگی به ازای ایجاد هر شغل به حدود ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز داریم.

وی گفت: امروز ما به دلیل تحریم‌های ظالمانه دشمن نتوانسته‌ایم به خوبی از ظرفیت‌های تولیدی کشور استفاده کنیم البته بیشتر مشکلات ما بر اثر تحریم‌ها در داخل کشور است که بر خود تحمیل کرده‌ایم.

معاون اشتغال کمیته امداد اظهار کرد: اگر تولید ما بیشتر شود وابستگی به بازارهای خارجی کم شده، اشتغالزایی ایجاد می‌شود، درآمدهای دولت افزایش یافته واردات کالا کاهش می‌یابد و در نتیجه نیاز به ارز خارجی کمتر شده و توسعه کشور محقق می‌شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 442820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.