۱۳۸ میلیارد تومان اعتبار در راستای تجهیز هنرستان‌ها محقق شده است

مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش، گفت: یکی از تلاش‌ها برای افزایش گرایش دانش‌آموزان به سمت شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش، تامین و به روزاوری تجهیزات هنرستان‌هاست که در این راستا ۵۳۸ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده و تاکنون ۱۳۸ میلیارد تومان محقق شده است.

به گزارش ایمنا، سیدمصطفی آذرکیش با اشاره به توسعه آموزش‌های مهارتی، اظهار کرد: هرساله مطابق با برنامه‌های تدوین شده و متناسب با اسناد بالادستی توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش را از نظر کمی و کیفی در دستور کار داریم.

وی افزود: امسال هم پیش بینی می‌شود متناسب با شرایط موجود تلاش کنیم نسبت به ۳ سال گذشته که آموزش‌های مهارتی حدود ۳۵.۵ درصد بوده است با هماهنگی و همکاری نهادهای تصمیم گیر این عدد را توسعه دهیم.

آذرکیش با بیان اینکه در پایه دهم و ورودی ما قطعاً عدد بیشتری نسبت به سه پایه دیگر توسعه خواهد داشت، تصریح کرد: پایه یازدهم و دوازدهم دانش‌آموز همان پایه هستند و در پایه دهم ورودی جدید داریم.

مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش، با ابراز امیدواری در بکارگیری ظرفیت‌ها تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها و پیشنهادات ما به استان‌ها ابلاغ شده است تا متناسب با شرایط استان‌ها درصدهای مختلف مطرح شده را بررسی کنیم. تلاش داریم فاصله را متناسب با برنامه ششم توسعه پیش ببریم.

وی درباره اینکه چه اقداماتی برای افزایش گرایش دانش‌آموزان به سمت شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش انجام می‌شود، گفت: یکی از تلاش‌ها در این زمینه تأمین و به روز رسانی تجهیزات هنرستان‌هاست که در این راستا ۵۳۸ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده و تاکنون ۱۳۸ میلیارد تومان محقق شده است.

آذرکیش آگاهی و اطلاع رسانی به خانواده‌ها را در طول سال از جمله موارد مؤثر در این موضوع دانست که اکنون نیز هدایت تحصیلی تحت عنوان مدرسه تلویزیونی در حال انجام است.

مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: جلساتی نیز با نمایندگان مجلس و هیأت وزیران داشته‌ایم تا بتوانیم منابع بیشتری از نوع منابع انسانی و تجهیزاتی داشته باشیم؛ تجهیزات، نیروی انسانی، فضا، منابع و بسترسازی فرهنگی از بخش‌های مختلف این برنامه‌هاست تا بتوانیم هنرجویان را وارد رشته‌های مهارتی کنیم.

به گزارش پانا، وی اظهار کرد: مشوق‌هایی در قانون برای دختران و پسران بعد از دوران فارغ‌التحصیلی در نظر گرفته است که در این زمینه می‌تواند مؤثر باشد.

کد خبر 442729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.