تعطیلی بوفه مدارس/کتب درسی تا فردا توزیع می‌شود

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در مدارسی که از قبل کتب درسی توزیع نشده است تا فردا این توزیع انجام می‌شود همچنین بوفه مدارس به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل است.

محمدرضا ناظم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص وضعیت بازگشایی مدارس در استان اصفهان، اظهار کرد: بنا بر اعلام قبلی روز گذشته (شنبه) زنگ بازگشایی مدارس در تمام نقاط استان اصفهان به جز چهار شهرستانی که آغاز آموزش حضوری آنها یک هفته به تأخیر افتاد، به صدا درآمد و گزارش‌ها حاکی از رضایت خانواده‌ها از گروه بندی دانش آموزان و شرایط مدارس بوده است.

وی در خصوص نحوه بازگشایی مدارس در نواحی شش گانه اصفهان، تصریح کرد: مراسم بازگشایی مدارس در شهر اصفهان با حضور جمعی از مسئولین و با مشارکت مجازی دانش آموزان این مناطق بازگشایی شد و کار آموزش مجازی آنها نیز از روز گذشته (شنبه) آغاز شده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص توزیع کتب درسی و نحوه گروه بندی دانش آموزان، تصریح کرد: کتب درسی تعدادی از مدارس در روزهای قبل توزیع شده است و مدارسی که هنوز کتب درسی در آنها توزیع نشده است، طی دو روز آینده این توزیع خواهد شد، همچنین در مدارسی گروه‌بندی انجام خواهد شد که تعداد دانش آموزان هر کلاس آن بالا باشد و اگر تعداد دانش آموزان زیاد نباشد نیازی به گروه بندی نخواهد بود.

وی ادامه داد: یادآوری اینکه دانش آموزان به صورت زوج و فرد در مدارس حاضر شوند یا آموزش حضوری برای دو گروه در حالت یک هفته در میان باشد بر عهده دانش آموزان و خانواده آن‌هاست، اما به دلیل فراموشی دروس بعد از یک هفته حضور نداشتن در مدرسه، توصیه آموزش و پرورش به مدارس اجرای طرح آموزشی زوج و فرد است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان با تاکید بر لزوم آموزش دستورات بهداشتی توسط خانواده‌ها، اظهار کرد: همانطور که در مدارس به دانش آموزان مسائل بهداشتی آموزش داده می‌شود، خانواده‌ها نیز باید فرزندان خود را نسبت به رعایت پروتکل‌ها حساس کنند و پیش بینی می‌شود در صورت رعایت این اصول توسط دانش آموزان مشکل خاصی در سال تحصیلی جاری رخ ندهد.

وی در خصوص ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی مدارس، تصریح کرد: این پروتکل‌ها طی بخشنامه‌ای به همه مدارس ابلاغ شده است که در آن بر توجه به رعایت همه اصول سختگیرانه پروتکل‌ها مانند تهویه مناسب و استفاده از ماسک تاکید شده است؛ همچنین مدت زمان کلاس‌ها نیز نباید بیش از ۳۵ دقیقه باشد.

ناظم زاده گفت: برگزاری کلاس‌های درس به صورتی طراحی می‌شود که ساعت استراحت و زنگ تفریح کلاس‌های درس با یکدیگر مصادف نشود تا موجب تجمع دانش آموزان نشود، همچنین بوفه مدارس به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل است.

وی در خصوص تجمع دانش آموزان در اغذیه فروشی‌های اطراف مدارس اضافه کرد: نظارت بر کار اغذیه فروشی‌های اطراف مدارس بر عهده مدارس و آموزش و پرورش نیست و این امر بر عهده مسئولان بهداشتی استان است تا نسبت به رعایت پروتکل‌ها در این اماکن توجه شود.

کد خبر 442665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.