۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
هوای اصفهان سالم است

شاخص کیفی هوا در اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۸۷ وضعیت سالم (قابل قبول) را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز یکشنبه - شانزدهم شهریور - با میانگین ۶۲ در وضعیت سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۸۷ همچنان وضعیت سالم (قابل قبول) را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۲۰، خیابان استانداری روی عدد ۶۹، بزرگراه خرازی روی عدد ۸۷، خیابان پروین روی عدد ۹۹ و خیابان رودکی روی عدد ۶۲ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر با میانگین ۹۸، کاشان با میانگین ۷۱، مبارکه با میانگین ۹۰ و شاهین شهر با میانگین ۵۲ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 442644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.