توزیع سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی به زودی آغاز می‌شود

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرروش درباره ویژگی سیم کارت های دانش آموزی گفت: این سیم کارت‌ها آن دسته از مخاطراتی که شامل استفاده کنترل نشده از فضای مجازی است را نخواهند داشت و به زودی در مراکز اپراتورها قابل دریافت است.

به گزارش ایمنا، محمود حبیبی درباره توزیع سیم کارت‌های دانش آموزی اظهار کرد: فرآیند تولید سیم کارت‌های دانش‌آموزی آغاز شده و اپراتورها پای کار آمدند و مکلف شدند که سیم کارتی به نام سیم کارت شاد را برای استفاده ایمن در فضای مجازی ارائه دهند تا از این طریق دل نگرانی‌های خانواده‌ها هم کاسته شود.

وی درباره نقش اپراتورها تصریح کرد: همکاران ما در حوزه اپراتورها برنامه ریزی کرده‌اند و با جلسات متعددی که گذاشته شده و فرایندی که طی شده به زودی ارائه سیم کارت‌های دانش آموزی را شاهد خواهیم بود.

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش با بیان اینکه سیم کارت‌های دانش‌آموزی تنها به فضاهای مورد تأیید آموزش و پرورش دسترسی خواهند داشت، گفت: این سیم کارت خاص استفاده کودکان و نوجوانان در فضای مجازی خواهد بود. قاعدتاً این سیم کارت‌ها آن دسته از مخاطراتی که شامل استفاده کنترل نشده از فضای مجازی است را، نخواهند داشت. قرار است ما در خصوص این سیم کارت‌ها به صورت White list عمل کنیم که دانش آموزان بتوانند به فضاهایی که مورد تأیید است دسترسی داشته باشند.

حبیبی ادامه داد: تلاش ما این است که دانش‌آموزان به محتواهای نامناسب دسترسی پیدا نکنند، همچنین سیاست‌هایی که وزارت آموزش و پرورش در نظر دارد، روی این سیم کارت‌ها اعمال خواهد شد.

وی درباره زمان عرضه این سیم کارت‌ها خاطرنشان کرد: اپراتور همراه اول و ایرانسل کارشان را با جدیت شروع کرده‌اند، ولی هنوز زمان دقیقی برای توزیع سیم کارت‌ها مشخص نشده است.

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در خصوص اینکه سیم‌کارت دانش‌آموزی چگونه توزیع خواهد شد، گفت: مراکز اپراتورها سیم کارت‌ها را توزیع خواهند کرد که البته این سیم کارت‌ها با عنوان شاد است، اپراتورهای همراه اول و ایرانسل توزیع کننده این سیم کارت هستند.

حبیبی با اشاره به اینکه هیچ محدودیت سنی برای دریافت سیم کارت‌های دانش آموزی وجود ندارد، گفت: دانش‌آموزان می‌توانند با نام و مشخصات خودشان سیم کارت را خریداری کنند. ظاهراً آنطور که اعلام شده، وزارت ارتباطات محدودیت زیر ۱۸ سال برای دریافت سیم کارت را برداشته تا همه دانش آموزان از آن استفاده کنند.

وی عنوان کرد: سیم کارت شاد مانند سایر سیم کارت‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارد و قابل شارژ توسط دانش آموزان است.

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش درباره نسخه جدید شاد و برطرف کردن ایرادات این اپلیکیشن گفت: تمام ایرادات اپلیکیشن شاد را آسیب شناسی کردیم که یک سری از آنها مربوط به احراز هویت و اطلاعات دانش آموزان بوده است که همه اینها را مرتفع کردیم. همچنین اطلاعات جدید را به همکارانمان در طراحی زیرساخت جدید شاد قرار دادیم.

حبیبی اظهار کرد: تصور ما این است که مشکلات این چنینی در نسخه جدید شاد به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. علاوه بر اینها یک سری از مشکلات مربوط به مناطقی است که در پهنای باند محدودیت داشته باشند که اینها به زیرساخت‌های کشور برمی‌گردد و در اختیار آموزش و پرورش نیست.

وی خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات به ما این قول را داد که زیرساخت‌های شبکه‌ای مناطق را شناسایی و تقویت کنند تا ما مشکلی برای استفاده از شاد در مناطق مختلف نداشته باشم. ما جلو خواهیم رفت و هر موردی که به عنوان مشکل با آن مواجه شویم را به وزارت ارتباطات اعلام می‌کنیم تا دیگر مشکلی باقی نماند.

منبع: ایلنا

کد خبر 442295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • زینب عباسی IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  1 1
  عالی
 • رادین IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  2 1
  بد بد