نباید در روند برگزاری انتخابات و مشارکت سیاسی مردم خللی وارد شود

رئیس جمهور گفت: در برگزاری انتخابات و روند مشارکت سیاسی مردم در امور کشورشان نباید خللی ایجاد شود تا به این ترتیب مردم بتوانند در موعد مقرر نماینده خودشان را برگزینند و روند برگزاری این انتخابات، می‌تواند تجربه‌ای برای برگزاری انتخابات بزرگ‌تر در آینده باشد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه رؤسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: عمده سیاستگذاری‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در ماه‌های نخست مقابله با این بیماری، بر پایه یافته‌های علمی و توصیه‌های متخصصان بود اما اکنون همه سیاستگذاری‌ها در کنار یافته‌های علمی و توصیه‌های متخصصان، از یک پشتوانه قوی و موفق تجربی نیز برخوردارند.

وی افزود: پس از برگزاری موفق مناسبت‌های ملی و مذهبی، بازگشایی کسب و کارها و برگزاری کنکور سراسری، ارشد و دکترا، اکنون و به اعتقاد متخصصان امر، به این نقطه اطمینان بخش رسیده‌ایم که شرط بازگشایی مدارس، سلامت دانش آموزان به عنوان اولویت نخست است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گزارش رؤسای کمیته‌های درمانی و امنیتی و اجتماعی از روند برگزاری مراسم عزاداری محرم با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، گفت: این گزارش که بیانگر رعایت دقیق و در حد قابل قبول اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی است، جای قدردانی از همه مردم، دستگاه‌های مجری و ناظران پروتکل‌های بهداشتی نظیر رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، استانداران، فرمانداران و نیروهای انتظامی و همه برگزارکنندگان مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در ایام محرم دارد.

روحانی افزود: رعایت این دستورالعمل‌ها نشان داد که می‌توان با حفظ پروتکل‌ها، تمامی شئون زندگی مردم در شرایط کرونایی برگزار شود و تعطیل کردن فعالیت‌ها راهکار درستی برای حفظ سلامتی مردم نیست.

وی در ادامه به موضوع برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۹ استان کشور برای تعیین تکلیف نمایندگان ۱۱ حوزه‌ای که در مرحله اول حداقل آرا را کسب نکردند، اشاره کرد و گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا با سیاستگذاری‌هایی که انجام داده، اجازه نداده است در روند امور جاری زندگی مردم و در عین حال اجرای مناسبت‌های سیاسی و اجتماعی کشور خلل و یا تأخیری ایجاد شود و در همین راستا انتخابات پیش رو نیز با بهره‌گیری از تجارب حاصله، در موعد اعلام شده برگزار می‌شود.

رئیس جمهور انتخابات را جلوه‌ای از مشارکت سیاسی مردم و مردم‌سالاری دینی در جامعه دانست و تاکید کرد: در برگزاری انتخابات و روند مشارکت سیاسی مردم در امور کشورشان نباید خللی ایجاد شود تا به این ترتیب مردم بتوانند در موعد مقرر نماینده خودشان را برگزینند و روند برگزاری این انتخابات، می‌تواند تجربه‌ای برای برگزاری انتخابات بزرگ‌تر در آینده باشد.

کد خبر 442272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.