تسویه پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته تا پایان شهریور/اعلام جزئیات آزمون استخدامی

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تلاش برای تسویه پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی تا قبل از پایان شهریور، گفت: امروز بخش قابل توجهی از بودجه از سوی سازمان برنامه تخصیص یافته و امیدواریم مابقی هم به زودی در اختیار ما قرار بگیرد.

به گزارش ایمنا، محسن حاجی میرزایی با اشاره به برخی اقدامات تحولی و برنامه‌های این وزارتخانه در سال تحصیلی پیش رو، از پذیرش ۲۰ هزار نفر از طریق کنکور سراسری در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: ۲۸ هزار مجوز از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و در قالب آزمون استخدامی که یکی دو هفته آینده جزئیاتش اعلام می‌شود در اختیار ما قرار گرفته است.

وی افزود: ۲۵ هزار مجوز تبدیل وضعیت و جذب آموزشیاران نهضتی، مربیان پیش دبستانی و حق‌التدریس‌ها را خواهیم داشت و البته موظفیم تا پایان برنامه ششم توسعه همه این افراد را جذب کنیم، با جذب ۷۳ هزار نفر امسال یکی از درخشان‌ترین سال‌ها در تأمین نیروی انسانی مورد نیاز است.

مجوز آموزش و پرورش برای جذب ۸ هزار مربی تربیتی

حاجی میرزایی با بیان اینکه مجوز جذب ۸۰۰۰ مربی امور تربیتی داریم که کم سابقه است گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای تجهیز هنرستان‌ها اختصاص یافته است که گام خوبی برای حمایت از هنرستان‌ها بوده است. در بودجه امسال ۴۰۰ میلیارد تومان برای این کار پیش‌بینی شده و تلاش ما توسعه آموزش‌های مهارتی است.

وی با اشاره به اجرای آزمایشی طرح خواندن و نوشتن در برخی مدارس ابتدایی اظهار کرد: طرح آجر به آجر نیز یکی دیگر از برنامه‌های تحولی ماست و سرمایه‌های خرد را برای مدرسه سازی مورد هدف قرار داده است.

سود سال ۹۸ صندوق ذخیره بین اعضای فرهنگی توزیع می‌شود

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برخی برنامه‌های اقتصادی این وزارتخانه گفت: در ماه‌های اخیر ۴۴۰ میلیارد تومان از مطالبات دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان وصول شد. همچنین برنامه ریزی شد تا سود سال ۹۸ در بین اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان توزیع شود.

وی افزود: برای محاسبه ارزش افزوده حاصل از دارایی‌های آنها برنامه ریزی های لازم در حال انجام است. برای واگذاری هلدینگ های پتروشیمی و انرژی صندوق ذخیره در بازار سرمایه و بورس نیز تصمیم گیری شده و مقدمات اجرایی در حال انجام است.

حاجی میرزایی با اشاره به مولدسازی دارایی‌های آموزش و پرورش گفت: در این زمینه با تنگناهای قانونی روبرو بودیم که مسیرها شناسایی و ۹۵ نقطه مشخص شده که امیدواریم به سرعت این کار با رفع موانع قانونی میسر شود.

وی ادامه داد: در حوزه بهره وری منابع اقداماتی در دستور کار است که به انجام خواهد رسید.

تدوین سند آموزش بهداشت جنسی دانش آموزان

وزیر آموزش و پرورش درباره تربیت جنسی کودکان و نوجوانان نیز گفت: وظیفه‌ای از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت بهداشت برای تدوین سند آموزش بهداشت جنسی به ما محول شد. در این سند آموزش برای معلمان و خانواده‌های در آستانه ازدواج و برای دانش آموزانی که در سنین بالاتر هستند پیش بینی و تلاش شده آگاهی‌های لازم از طریق معلمان ارائه شود. پیش نویس طرح آماده شده و امیدواریم در آینده نزدیک در دستورکار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار بگیرد.

برای رتبه‌بندی تابع قانونیم

وی درباره ارسال لایحه رتبه بندی معلمان نیز اظهار کرد: رتبه بندی یعنی اینکه معلمان متناسب با صلاحیت‌های حرفه‌ای و تخصصی طبقه بندی شوند و آنها که صلاحیت حرفه‌ای شأن بالاتر است در رتبه‌های بالاتر قرار بگیرند. در مهرماه ۹۸ چون در قانون بودجه مبلغی برای این کار منظور شده بود با هماهنگی مجلس رتبه بندی در رتبه‌های پنج گانه انجام شد.

حاجی میرزایی افزود: همان موقع برخی نمایندگان مجلس تاکید داشتند این کار نیازمند لایحه است اما کمیسیون تلفیق تفسیر دولت را پذیرفت. در عین حال تابع قانون هستیم و اگر قانونگذاران تشخیص دادند باید کاری را انجام دهیم حتماً آن را انجام خواهیم داد.

برای اجرای بخشنامه تعارض منافع استثنایی قائل نمی‌شویم

وزیر آموزش و پرورش درباره اجرای بخشنامه تعارض منافع اظهار کرد: در مدیریت تعارض منافع هیچ استثنایی نداریم و در همه سطوح اعمال می‌شود. در بخشنامه قید شده که چه مشاغلی را شامل می‌شود. در شناسایی انجام شده در طبقه اول ۲۲۵ نفر در کل کشور شناسایی شده‌اند که تعیین تکلیف می‌شود. افرادی که بنده درباره آنها حکم صادر می‌کنم کمتر از ۵ نفر است که در روزهای آینده تعیین تکلیف خواهد شد. جدی هستیم و استثنایی در این باره قائل نمی‌شویم.

درج شهریه مدارس غیردولتی در سایت آموزش و پرورش

وی همچنین درباره شهریه مدارس غیردولتی گفت: از خانواده‌ها درخواست می‌کنم توجه داشته باشند که شهریه مصوب مدارس غیردولتی در سایت‌های آموزش و پرورش درج شده و اگر مدرسه‌ای بالاتر از این میزان را درخواست می‌کند باید به مراجع نظارتی مناطق گزارش کنند.

به گزارش ایسنا، وزیر آموزش و پرورش درباره مسکن فرهنگیان نیز اظهار کرد: ما برای مسکن فرهنگیان گام‌های بزرگی برداشتیم و افراد واجد شرایط شناسایی شدند. تاکنون ۷۵ هزار نفر از این افراد واجد شرایط تأیید شده‌اند و واحدهای آپارتمانی برای ۲۰ هزار نفر مشخص شده است.

کد خبر 441707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.