آخرین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در کرمان در ۹ شهریور

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در نهم شهریور ماه تشریح کرد.

‌مهدی شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان کرمان در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز یکشنبه - نهم شهریورماه- اظهار کرد: در حال حاضر ۲۳۴ نفر مبتلا قطعی به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند.

وی افزود: از این تعداد ۱۷۲ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۲۱ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان، شش نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۱۴ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و ۲۱ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ بیمار مبتلا قطعی کرونا در کرمان بستری شده است، ادامه داد: با احتساب این آمار مجموع موارد بستری دارای تست مثبت کرونا در بیمارستان‌های کرمان به پنج هزار و ۷۸۱ نفر رسیده است.

وی در خصوص تفکیک منطقه‌ای بیماران جدید مبتلا به کرونا در استان کرمان، تصریح کرد: از تعداد ۴۶ بیمار جدید ۲۸ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، هشت نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان و ۱۰ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم بوده است که البته از بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان، حوزه جیرفت در ۲۴ ساعت گذشته انجام آزمایش کرونا را نداشته است.

شفیعی تعداد فوتی‌های مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در کرمان را ۹ نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار مجموع جان‌باختگان بیماران مبتلا به کرونا در کرمان به ۷۱۰ نفر رسید.

وی اظهار کرد: از مجموع ۹ فوتی جدید مبتلا به کرونا، ۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دو مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بوده است.

به گزارش ایمنا، طی آخرین آمار و اطلاعات اعلامی بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت استان کرمان هم اکنون در وضعیت قرمز بیماری قرار دارد.

کد خبر 441542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • تاسف IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
    0 1
    یعنی با امار ۴ شهریور مو نمیزنه با یکم تغییر. خنده داره یعنی تو کل استان کرمان فقط جیرفت و رفسنجان و بم و سیرجان و کرمان فوتی بوده