امروز آمریکا نماد باطل است/ در کنار هر کسی که با اشغالگران مبارزه کند، خواهیم ماند

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان با بیان اینکه امروز آمریکا نماد باطل است که به کشورها حمله کرده و ثروت‌هایشان را به غارت می‌برد یادآور شد: عربستان و امارات در جنگ علیه یمن ابزار آمریکا بوده و تمایلات و تصمیماتش را اجرایی می‌کنند ما در مقابله با آمریکای باطل فقط در کنار حق هستیم.

به گزارش ایمنا به نقل از العالم، سیدحسن نصرالله، ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله و یاران وفادارش اظهار کرد: عاشورای امسال غم‌انگیزتر است زیرا امروز میدان‌ها و خیابان‌ها در لبنان که در چنین روزی پر از دوستداران و عزاداران می‌شد به علت کرونا خالی است.

وی با بیان اینکه حضور مردم همواره نشان از بصیرت و هوشیاری مردم و عشق به خدا و رسول الله و آل رسول الله (صلوات الله علیهم) بوده است، گفت: از خدا می‌خواهم ما و شما و همه ملت‌های جهان را از این بیماری نجات دهد تا دوباره در سال آینده همانند سال‌های گذشته عزاداری‌ها در خیابان‌ها پرشور باشد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: زمانی که باطل حاکمیت می‌یابد انتظار می‌رود همه مؤمنان و افراد شریف و آزاده اعتراض کرده و حتی تا شهادت پیش بروند. زمانی که مدعیان میان قبول دو گزینه راهکارهای ذلت بار و تحمل جنگ شما را قرار می‌دهند انتخاب مکتب کربلا پیش می‌آید هیهات منا الذله.

نصرالله ادامه داد: نیروهای حزب الله در دهم محرم بار دیگر مخالفت خود را با رژیم غاصب صهیونیستی تاکید می‌کنند و اگر جهان اشغالگری رژیم صهیونیستی را بپذیرد, ما هرگز آن را نخواهیم پذیرفت زیرا امر باطلی است.

وی با بیان اینکه حقوق کامل فلسطینیان و حقوق سوری‌ها در جولان و حق مردم لبنان کاملاً مشخص است گفت: ما حامی همه کسانی هستیم که با رژیم غاصب صهیونیستی مقابله می‌کند و ما در کنار هر کسی که با اشغالگری در فلسطین و قدس و لبنان و هر سرزمین اشغالی عربی مبارزه کند، خواهیم ماند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: مردم منطقه ما می‌خواهند زندگی آزادانه و شرافتمندانه‌ای داشته باشند و در برابر سلطه‌جویی آمریکا خود تصمیم گیرنده باشند.

نصرالله با بیان اینکه امروز آمریکا نماد باطل است که به کشورها حمله کرده و ثروت‌هایشان را به غارت می‌برد یادآور شد: عربستان و امارات در جنگ علیه یمن ابزار آمریکا بوده و تمایلات و تصمیماتش را اجرایی می‌کنند ما در مقابله با آمریکای باطل فقط در کنار حق هستیم.

وی با بیان اینکه از روزی که انقلاب ایران به رهبری امام آغاز شد، توطئه در برابر آن شروع شد و این هیمنه و دشمنی آمریکا را در کل منطقه نشان می‌دهد، تاکید کرد: یکی از نشانه‌های مداخله‌جویی و طمع‌ورزی آمریکا در منطقه ما، دشمنی بی وقفه آن‌ها با جمهوری اسلامی ایران است. همانگونه که در سال‌های گذشته در لبنان فلسطین یمن سوریه و عراق پیروز شدیم و ایران نیز پیروز شد آینده این درگیری نیز پیروزی خواهد بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به توافق ننگین امارات با رژیم صهیونیستی گفت: ما هر گونه اقدام در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را از سوی هر حزب و گروه و دولتی یا نظامی محکوم می‌کنیم

نصرالله ضمن محکومیت موضع برخی از مسئولین امارات که نتانیاهو برایشان آبرویی نگذاشته و هرگونه توافقی مشابه آن، گفت: امارات در بدترین شرایط سیاسی، به ترامپ و نتانیاهو خدمات مجانی ارائه داد.

وی تصریح کرد: امارات با عادی‌سازی روابط با تل‌آویو به جهان عرب خیانت کرد. اماراتی‌ها چیزی که پنهان بود را عیان کردند اما اسرائیلی‌ها مانع آبروریزی آن‌ها نشدند و گفتند در قبال سازش حاضر به توقف اشغال کرانه باختری نیستند. اسرائیل با فروش جنگنده «اف -۳۵» به امارات مخالفت کرد چراکه به هیچیک از ملت‌های منطقه اطمینان ندارد و تلاش دارد با برتری نظامی، موجودیت خود را تضمین کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره اوضاع داخلی لبنان گفت: ما خواهان انجام اصلاحات به کامل‌ترین شکل ممکن بوده و نسبت به ایجاد خلأ هشدار می‌دهیم امیدواریم فراکسیون‌های مجلس فردا بتوانند نامزدی مورد تأیید برای تشکیل دولت جدید را معرفی کنند و همه ما بر این باور هستیم که هر دولت یا نهادی در نظام سیاسی ما باید به درخواست‌های مردم لبنان پاسخ دهد.

نصرالله تصریح کرد: بر اساس آمار، حزب الله بزرگترین حزب سیاسی لبنان است و بیشترین هواداران را دارد اما هیچ گاه ادعا نمی‌کنیم که پاسخگوی همه خواسته‌های مردم بوده‌ایم. ما از هر گفت و گوی آرام برای رسیدن به توافق سیاسی جدید استقبال می‌کنیم به شرط اینکه این گفت و گو مورد رضایت گروه‌های مختلف لبنان باشد.

وی با اشاره به حادثه انفجار بیروت بیان داشت: از ارتش لبنان می‌خواهم نتایج تحقیقات فنی خود را درباره بندر بیروت اعلام کند زیرا این اقدام به همه دروغ‌ها و بهتان‌ها پایان خواهد داد بر پیگیری قضائی جدی حادثه انفجار بندر تاکید داریم و مسئولین قضائی باید این مساله را دنبال کنند

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه ضمن هشدار درباره احیای دوباره داعش، گفت: تلاش‌هایی برای ایجاد دوباره داعش در عراق و سوریه می‌شود که باید نسبت به آن در لبنان هوشیار باشیم.

نصرالله سالروز ربوده شدن امام موسی صدر و دو همراهش را یادبودی ملی دانست و گفت صدر، امام مقاومت است.

وی با بیان اینکه در حملات چند هفته پیش صهیونیست‌ها به اطراف فرودگاه دمشق برخی از نیروهای ما از جمله علی کامل محسن نیز به شهادت رسیدند تاکید کرد: ما در معادله دشمن صهیونیستی به مجازات قاتلان پایبند هستیم اتفاقاتی که در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی می‌افتد بخشی از مجازات دشمن صهیونیستی است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان یادآور شد: اسرائیل باید بداند اگر یکی از مبارزان ما را بکشد یکی از سربازانش را خواهیم کشت

نصرالله افزود: اگر در صدد انجام نمایش تبلیغاتی بودیم از روز اول اقدام می‌کردیم رژیم صهیونیستی می‌خواست با اقدامات خود در میس الجبل و آتش زدن منطقه ما نیز آتش بگشاییم تا خون شهیدمان ضایع شود. واکنش ما به رژیم صهیونیستی قاطع و جدی خواهد بود و هیچ عجله‌ای نداریم.

کد خبر 441541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.