آغاز تولید گسترده تبلت‌های دانش آموزی / توزیع حداکثر تا آبانماه

مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی از امضای تفاهم نامه با آموزش و پرورش برای تولید گسترده تبلت‌های دانش آموزی خبر داد.

به گزارش ایمنا، علی محمد مصلحی، از امضای تفاهم نامه همکاری در تأمین تبلت‌های دانش آموزی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در اوایل شهریور ماه خبر داد و اظهار کرد: دوم شهریور ماه ۱۳۹۹ تفاهم نامه‌ای میان دکتر الحسینی مشاور وزیر و مسئول شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) که متولی آموزش غیر حضوری وزرات آموزش و پرورش در دوران شیوع ویروس کرونا است با این شرکت به امضا رسید.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه شرکت صنایع آموزشی متعهد می‌شود برابر استانداردهای اعلام شده از سوی مدیریت شبکه شاد نسبت به تأمین تبلت دانش آموزی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش به صورت واردات قطعات منفصله و مونتاژ در شرکت اقدام کند و در صورت نیاز افزون بر ظرفیت شرکت، کنسرسیومی با حضور شرکت‌های توانمند داخلی در این خصوص تشکیل دهد.

مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی با بیان اینکه بسیاری از مناطق محروم به علت آنکه ابزار هوشمند و تبلت استاندارد و مناسب در اختیار ندارند، گفت: آموزش و پرورش به دنبال آن است که تبلت‌های مناسبی تهیه و با اولویت مناطق محروم توزیع شود.

مصلحی ادامه داد: در این زمینه مطالعات کافی انجام شده و آماده تأمین تبلت‌های مونتاژ داخل به صورت گسترده و مطابق استانداردهای آموزش و پرورش هستیم که با امضای این تفاهم نامه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیاز آموزش و پرورش بیش از سه میلیون برآورد شده است، گفت: مقرر شد کنسرسیومی برای هم افزایی شرکت‌ها تشکیل شود. این تبلت‌ها نسبت به آنچه در بازار است نزدیک ۲۰ درصد ارزان‌تر هستند و برای دانش آموزان مناطق محروم به طرق مختلف تأمین می‌شود و خیرینی داریم که آماده تأمین منابع مالی مربوطه هستند.

مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی ادامه داد: آموزش و پرورش احتمالاً بودجه‌ای برای این کار در نظر می‌گیرد. به هر صورت، روش‌های مختلفی برای تهیه و تأمین آن در نظر خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، مصلحی درباره زمان تولید و توزیع این تبلت‌ها و رساندن آن به دست دانش آموزان نیز گفت: زمان توزیع این تبلت‌ها حداکثر آبان ماه خواهد بود.

کد خبر 441495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.