بیشترین افت فعالیت‌های اقتصادی آمریکا در تاریخ این کشور رقم خورد

بازنگری شرایط اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم سال حاکی از بیشترین افت فعالیت اقتصادی در تاریخ ثبت شده این کشور بوده و این در حالی است که ضربه ناشی از کووید -۱۹ در این بازنگری به شدت برآورد اولیه نیست.

به گزارش ایمنا، بر اساس بازنگری دوم وزارت بازرگانی آمریکا، تولید ناخالص داخلی این کشور از آوریل تا ژوئن بر مبنای سالانه ۳۱.۷ درصد کاهش پیدا کرده است. این بازبینی با برآورد اولیه افت رشد اقتصادی که ۳۲.۹ درصد برآورد شده بود، اندکی بهبود یافته است.

اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی مؤسسه ریفینیتیو رکود ۳۲.۵ درصدی را پیش بینی کرده بودند. حتی با وجود اصلاح بازبینی، این افت تولید ناخالص داخلی همچنان بیشترین افت ثبت شده در تاریخ آمریکا محسوب می‌شود. این رقم تقریباً بیش از سه برابر بالاترین افت ثبت شده در تاریخ این کشور به شمار می‌رود؛ اقتصاد آمریکا در سه ماهه نخست سال با سرعت ۵ درصد کوچک شده بود. اقتصاد آمریکا در ماه فوریه وارد رکود شد.

عوائد این کشور پس از کسر مالیات بدون احتساب ارزش موجودی و مصرف سرمایه که با عوائد شاخص S&P همخوانی دارد، با نرخ ۱۱.۷ درصد کاهش یافته است؛ عوائد این کشور در سه ماهه نخست سال با نرخ ۱۳.۱ درصد کاهش پیدا کرده بود.

محاسبه رشد اقتصادی با در نظر گرفتن درآمد حاکی از این است که اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم با نرخ ۳۳.۱ درصد کوچک شده است. درآمد ناخالص داخلی در سه ماهه منتهی به مارس با نرخ ۲.۵ درصد افت پیدا کرده بود. میانگین تولید ناخالص داخلی و درآمد ناخالص داخلی در سه ماهه نخست با نرخ ۳۲.۴ درصد کاهش پیدا کرده بود؛ نرخ سرعت این رکود در این سه ماهه ۳.۷ درصد بوده است.

منبع: ایبِنا

کد خبر 441400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.