آخرین آمار مبتلایان کرونا در مازندران در ۷ شهریور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران آخرین آمار و اطلاعات شیوع بیماری در مازندران را تشریح کرد.

سید عباس موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار مبتلایان کرونا در مازندران در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز جمعه هفتم شهریورماه-، اظهار کرد: طی این مدت زمان ۸۱ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تست‌های تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری شدند.

وی در خصوص آخرین آمار بیماران بهبودیافته از کرونا در مازندران تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌های سطح استان مازندران مرخص شدند و تکمیل روند بیماری این افراد در منزل ادامه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: هم اکنون ۵۴۹ بیمار مشکوک به کرونا با علائم تنفسی کرونا بر اساس تشخیص بالینی در مراکز درمانی سطح استان مازندران بستری هستند.

وی ادامه داد: از تعداد کل موارد فعلی بستری در بیمارستان‌های مازندران ۱۷۲ بیمار با علائم حاد تنفسی در بخش‌های ویژه بستری هستند.

موسوی تاکید کرد: افزایش میزان مسافرت‌ها و تجمعات و بی‌توجهی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی رابطه مستقیمی با افزایش کویید _۱۹ دارد که این موضوع به عنوان یک نگرانی جدی در استان مازندران تلقی می‌شود.

به گزارش ایمنا، طبق آخرین آمار و اطلاعات اعلامی از سوی وزارت بهداشت استان مازندران در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارد.

کد خبر 441358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.