هرگونه اصلاحیه تخمین رشد اقتصادی صعودی خواهد بود

رییس بانک مرکزی فرانسه می‌گوید که پیش‌بینی احیای اقتصادی همگام با برآوردهای قبلی بوده و هرگونه اصلاحیه تخمین رشد اقتصادی صعودی خواهد بود.

‌به گزارش ایمنا، فرانسیس ویلروی دو گالو معتقد است که دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو در سال جاری به اندازه ۱۰ درصد کوچک شده و در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتیب با رشد ۷ و ۴ درصدی احیا خواهد شد.

علاوه بر این، پیش بینی‌های مذکور در تاریخ ۱۴ سپتامبر دوباره بازنگری خواهد شد. ویلروی در این باره گفت: احیا تقریباً مقارن با پیش بینی‌ها است. اگر تغییر خاصی رخ ندهد، رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۰ اندکی بهتر از پیش بینی‌ها خواهد بود؛ اتفاقی که متعاقباً احیای سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را قوی‌تر خواهد کرد.

ویلروی در ادامه اضافه کرد که بانک مرکزی اروپا از طریق پایین نگه داشتن نرخ بهره و تزریق نقدینگی به احیای وسیع منطقه یورو کمک خواهد کرد. وی همچنین افزود که تعیین نرخ تورم هدف در میان مدت ضروری است؛ موضوعی که با اصلاح قابل توجه نرخ بهره از سوی فدرال رزرو همخوانی دارد.

نرخ تورم هدف بانک مرکزی اروپا که حوالی دو درصد و کمتر برای میان مدت تعیین شده است، یکی از موضوعات استراتژیکی است که این نهاد در بازبینی اخیر خود لحاظ کرده است.

منبع: ایبِنا

کد خبر 441320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.