ایجاد ۱۲ ایستگاه جدید مترو در تهران

مدیر عامل شرکت مترو تهران گفت: ۵۰ درصد بودجه مصوب امسال متروی تهران که کل آن دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است، در صورتی که محقق شود، ۱۲ ایستگاه تا قبل از پایان سال افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایمنا، علی امام، درباره سرانجام افتتاح ۱۲ ایستگاه متروی تهران در سال جاری و وعده‌های شهرداری در این زمینه به شهروندان اظهار کرد: افتتاح ۱۲ ایستگاه تا پایان امسال مورد پیگیری شهرداری تهران قرار دارد و ما اقدامات لازم را در این راستا در دستورکار قرار داده‌ایم.

وی افزود: برای افتتاح این ۱۲ ایستگاه، از منابع مالی اوراق مشارکت سال ۹۷ که بیش از ۵۱۰ میلیارد تومان است، همچنین اوراق مشارکت سال ۹۹ که یک‌هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بهره‌مند خواهیم شد.

مدیر عامل شرکت مترو تهران ادامه داد: همچنین ۵۰ درصد بودجه مصوب امسال متروی تهران که کل آن دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است، در صورتی که محقق شود، ۱۲ ایستگاه تا قبل از پایان سال افتتاح خواهد شد.

امام در پاسخ به این پرسش که افتتاح ۱۲ ایستگاه جدید در کدام خطوط قرار دارد، گفت: هفت ایستگاه شامل ایستگاه امیرکبیر، تربیت مدرس، شهرک آزمایش، یادگار امام، اشرفی اصفهانی و ستاری در خط شش و چهار ایستگاه آهنگ، محلاتی، قیام و برج میلاد در خط هفت و یک‌ایستگاه نیز در خط سه در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال افتتاح خواهد شد.‌

منبع: فارس

کد خبر 441256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.