کمبود ۴۰۱ پایگاه امداد و نجات در کشور

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، بر اساس استاندارهای موجود کشور ما به ایجاد ۴۰۱ پایگاه دیگر برای پوشش کامل در حوادث نیازمند است.

به گزارش ایمنا، مهدی ولی پور اظهار کرد: در کشور ما، ۵۶۰ پایگاه ثابت شبانه روزی سازمان امداد و نجات در کشور در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به استاندارهای جهانی گفت: بر اساس استانداردها، به ۴۰۱ پایگاه دیگر در کشور نیاز داریم تا در صورت رخداد حادثه، پوشش کاملی داشته باشیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در برخی استان‌ها، کانکس‌هایی به عنوان پایگاه امداد و نجات در حال فعالیت هستند که ساختمان مجهز ندارند، افزود: نزدیک به ۱۱۸ پایگاه، ساختمان مجهز و ثابت ندارند که تلاش می‌کنیم این امر را با کمک خیرین و دستگاه‌های مربوطه تحقق ببخشیم.

وی اظهار کرد: امسال قصد داریم تا جایی که اعتبارات اجازه می‌دهد، این ساختمان را تجهیز و افتتاح کنیم.

ولی پور تصریح کرد: ساخت هر پایگاه نیازمند ۲ تا ۴ میلیارد تومان اعتبار است. همچنین اندازه زمینی که در نظر گرفته می‌شود نباید کمتر از ۲۵۰ مترمربع باشد که این مسئله باعث تأثیر زیاد قیمت زمین در ساخت می‌شود.

وی درباره عملکرد این پایگاه‌ها، اظهار کرد: این پایگاه‌ها دارای تمامی امکانات جستجو تا نجات هستند و در حوادث سریعاً خود را به محل رسانده و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

افتتاح سه پایگاه در هرمزگان

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر گفت: روز گذشته سه پایگاه امداد و نجات در استان هرمزگان افتتاح شد که خیرین استان در ساخت یکی از آن‌ها با جمعیت هلال احمر همکاری داشتند.

وی افزود: همچنین ساخت دو پایگاه دیگر به زودی پایان پذیرفته و افتتاح می‌شود.

به گزارش میزان، ولی پور با بیان اینکه ولی پور با بیان اینکه خوشبختانه همه استان‌ها دارای پایگاه هستند، افزود: اخیراً خیرین نیز در این امور مشارکت کرده و به ما برای ساخت پایگاه‌ها کمک می‌کنند.

کد خبر 441204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.