دومین روز از مراسم عزاداری سالار شهیدان با حضور روحانی برگزار شد

دومین روز از مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت، همزمان با ششم ماه محرم‌الحرام با حضور رییس جمهوری و تعدادی از اعضای دولت و مسئولین نهاد ریاست جمهوری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و در فضای باز برگزار شد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، در این مراسم حجت الاسلام محمود رستگاری در سخنانی با اشاره به اهمیت استقامت در راه خدا، گفت: خداوند متعال به پیامبر (ص) می‌گوید که در برابر سختی و سنگینی بار مسئولیت و همچنین دشمنان و نفاق، استقامت و صبر پیشه نماید و البته می‌فرماید این استقامت تنها مربوط به تو نیست بلکه همه کسانی که دعوت الهی را قبول کرده‌اند نیز باید صبر و ایستادگی به خرج دهند.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان در صحنه کربلا صبر و استقامت را به زیبایی به نمایش گذاشتند، گفت: در خصوص موضوع استقامت باید توجه داشت که فقط برای رضای خدا و به دور از افراط و تفریط و توأم با ادب و اعتدال باشد.

در این مراسم همچنین یکی از مداحان اهل بیت (ع) در مظلومیت امام حسین علیه السلام و یاران با وفای آن حضرت، مرثیه سرایی و نوحه خوانی کرد.

کد خبر 441116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.