کارگروه مشترک مرکز پژوهش‌ها و معاونت علمی ریاست‌جمهوری تشکیل می‌شود

در نشست مشترک مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مقرر شد تا کارگروه مشترکی برای ایجاد و توسعه تعاملات دوجانبه تشکیل شود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشستی مشترک با علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

وی در این نشست که با حضور معاونین دو طرف برگزار شد، تصریح کرد: در مرکز پژوهش‌های مجلس به دنبال استفاده از شبکه نخبگان و پژوهشگران و جامعه علمی و دانشگاهی و حوزوی هستیم و در این زمینه مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اندوخته ارزشمندی در دستیابی به این مهم در اختیار دارند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس افزود: در مرکز پژوهش‌های مجلس به دنبال آن هستیم تا با اتکا به تمام ظرفیت‌های موجود در کشور، شرایط را به سمتی ببریم تا نهاد قانونگذاری مجلس به معنای واقعی «در رأس امور» قرار گیرد و اراده فکری مجلس تحولی را در قوه مقننه و در سایر بخش‌ها رقم بزند.

زاکانی در ادامه پیشنهاد کرد تا کارگروه مشترکی میان این مرکز و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گیرد و خروجی این تعامل به توسعه و ارتقای عملکرد دو مجموعه منتهی شود.

فعالیت بیش از ۶۰۰۰ استارت‌آپ در کشور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این نشست با بیان اینکه در چند سال اخیر اکوسیستمی برای رشد اقتصاد دانش‌بنیان تشکیل شده است، گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰۰۰ استارت‌آپ در کشور داریم.

ستاری با بیان اینکه حدود ۲۷۰ مرکز نوآوری در دانشگاه‌ها داریم، تصریح کرد: ۵۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان با اشتغالزایی برای ۳۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم در کشور داریم که فروش سال گذشته آنها ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پلت‌فرمی برای بازگشت دانشجویان خارج از کشور ایجاد کرده‌ایم که بر اساس آن تاکنون ۱۸۰۰ نفر از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا برگشته‌اند و عموم این افراد در استارت‌آپ هامشغول به فعالیت هستند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه این نشست با بیان اینکه ۴۶ پارک علم و فناوری در کشور داریم، یادآور شد: که حدود ۲۰۰ شرکت و ۶ هزار نفر در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند و همچنین ۱۱ هزار میلیارد از محل فروش تولیدات این پارک‌ها حاصل شده است.

ستاری با بیان اینکه در حوزه هوش مصنوعی و فین‌تک‌ها از رشد بالایی برخوردار هستیم، تصریح کرد: با رشد علمی امروز به جایی رسیده‌ایم که در حوزه بیوتکنولوژی رتبه اول منطقه هستیم.

در ادامه این نشست معاونین دوطرف راهکارهایی در زمینه ایجاد و توسعه تعاملات دوجانبه ارائه کردند.

در این نشست همچنین مقرر شد تا کارگروه مشترکی با حضور نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شود.

کد خبر 441024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.