غرس درخت توسط شهرداری جوازی بر باغ بودن زمین نیست

رئیس کمیته تشکیلات و منابع انسانی گفت: اگر شهرداری در قطعه زمینی که نوع آن بایر و موات است، غرس درخت انجام دهد ، این اقدام اگر همراه با ادعای تملک قبلی نباشد، از منظر صیانت از حقوق مالکانه درست نیست لذا غرس درخت توسط شهرداری جوازی مبنی بر باغ بودن زمین نیست.

به گزارش ایمنا، سید حسن رسولی در دویست و سی و سومین جلسه شورا و در جریان بررسی پرونده باغات از حیث تشخیص باغ یا غیر باغ بودن، اظهار کرد: اگر شهرداری در قطعه زمینی که نوع آن بایر و موات است، غرس درخت انجام دهد، این اقدام اگر همراه با ادعای تملک قبلی نباشد، از منظر صیانت از حقوق مالکانه درست نیست.

وی افزود: لذا نمی‌توانیم بر اساس غرس درختی که شهرداری در ملک شخصی حقیقی کرده است، آن را باغ بشناسیم و معتقدم این ملک باغ نیست و شهرداری و مالک باید از طریق مراجع قضائی تعیین تکلیف کنند. غرس درخت توسط شهرداری جوازی مبنی بر باغ بودن زمین نیست.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: همانگونه که استحضار دارید در اقتصاد اسلامی، احیا یکی از مسیرهای رسیدن به مالکیت زمین بایر است. فرض کنید زمین بایری متعلق به شخص خاصی است و متعلق به دولت نیست، اگر شخصی دیگر یا سازمانی در آنجا درخت کاشته و سپس ادعای تملک باشد، درست نیست و باید حقوق مالکانه را به رسمیت بشناسیم و از همین روی اقدام شهرداری غیر قانونی است.

کد خبر 440946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.