نقش مؤثر خانواده‌ها در ارتقای آموزش فرزندان در دوران کرونا

معاون آموزش ابتدایی، گفت: در سندتحول بنیادین به همکاری خانواده و آموزش و پرورش تاکید شده است، حمایت خانواده‌ها در ارتقا فرایند آموزش و یادگیری دانش آموزان موثر است.

به گزارش ایمنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، رضوان حکیم زاده در خصوص شرایط بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاصی که از نیمه سال گذشته درگیر آن شدیم مجبور به تعطیلی مدارس بودیم ولی خوشبختانه با همت بالای معلمان توانستیم سال گذشته را به خوبی پشت سر بگذاریم.

حکیم زاده افزود: طبق اعلام آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید مدارس از ۱۵ شهریورماه به صورت رسمی آغاز می‌شود. از آنجا که هنوز هم کشور درگیر بیماری کرونا است و ما نمی‌توانیم روند آموزش را متوقف کنیم در سال جدید، سه سناریو برای برگزاری کلاس و ادامه روند آموزش نوشته شده است و کلاس‌ها به صورت مجازی در مناطق قرمز و نیمه حضوری در مناطق زرد و حضوری در مناطق سفید برگزار خواهد شد.

وی همدلی و همکاری خانواده‌ها با مدرسه را در دوران کرونا بیش از قبل دانست و گفت: خوشبختانه در این مسیر سخت، خانواده‌ها پابه‌پای معلمان پیش رفته و در امر آموزش به ما کمک کردند و این امر مخصوصاً در دوران ابتدایی به خوبی قابل مشاهده بود. مسلماً برای یک دانش آموز کلاس اولی که تازه وارد مدرسه شده است اگر حمایت‌های خانواده نباشد یادگیری مؤثر اتفاق نخواهد افتاد.

معاون آموزش ابتدایی ادامه داد: حضور خانواده‌ها در دوران کرونا در کنار مدرسه، یادآور نقش راهبردی خانواده در امر آموزش بود که به این مساله در سند تحول بنیادین به طور مکرر اشاره شده بود ولی متأسفانه در دوران قبل از کرونا این همکاری اتفاق نیفتاده بود و ما امیدواریم بتوانیم از این پس هم حمایت خانواده‌ها را مخصوصاً در دوران ابتدایی داشته باشیم.

حکیم زاده با اشاره به اینکه خانواده‌ها نگران سلامتی فرزندانشان نباشند، اظهار کرد: اگر قرار شود در مناطقی کلاس‌ها را به صورت حضوری برگزار کنیم به خانواده اطمینان می‌دهیم که این کار با رعایت کامل پروتکل بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا انجام گرفته است و به آنها اعلام می‌کنم هرچند آموزش و پرورش متولی آموزش فرزندان این کشور است ولی سلامت فرزندان در این شرایط برای ما در اولویت قرار دارد.

کد خبر 440690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.