تأیید اضطراری یک روش درمانی کووید -۱۹ در آمریکا

موسسه غذا و داروی فدرال آمریکا، یک روش درمان برای بیماری کووید - ۱۹ را تایید کرده است که می‌گوید سود آن برای بیماران بیشتر از ضررهای احتمالی آن است.

به گزارش ایمنا، در این روش درمانی از پلاسمای خون کسانی استفاده می‌شود که پیش‌تر به این بیماری مبتلا شده‌اند. مؤسسه غذا و داروی فدرال آمریکا، اعلام کرده است که این روش را به صورت اضطراری تأئید کرده و همزمان پژوهش‌های بیشتری درباره مؤثر بودن آن انجام می‌شود.

این مؤسسه همچنین می‌گوید ۳۵ درصد شانس زنده ماندن بیمارانی که با این روش درمان شده‌اند بیشتر از سایر بیماران بوده است. هر چند گزارش‌ها حاکی است که این تصمیم یک روز پیش از گردهمایی بزرگ جمهوری‌خواهان اعلام شده است و بسیاری، این همزمانی را در جهت منافع سیاسی رئیس جمهوری آمریکا توصیف کرده‌اند.

بنا بر گزارش ایسنا، دونالد ترامپ بعد از ظهر روز یکشنبه در یک نشست خبری با حضور رئیس مؤسسه غذا و داروی آمریکا این تصمیم را اعلام کرد. تصمیمی که منتقدان می‌گویند دلایل سیاسی رئیس جمهوری پشت آن بوده است و فشار رئیس جمهوری باعث شده که این مؤسسه درمان با پلاسما را تأیید کند. تاکنون بیش از ۱۸۰ هزار نفر در آمریکا بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا کشته شده‌اند و به نظر نمی‌رسد که روند مرگ و میر بر اثر این ویروس رو به کاهش باشد.

کد خبر 440686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.