۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با شاخص ۸۵ در وضعیت قابل قبول (سالم) گزارش می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه - سوم شهریورماه - با میانگین ۷۹ در وضعیت سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۸۵ همچنان وضعیت سالم را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۰۴، خیابان استانداری روی عدد ۷۲، بزرگراه خرازی روی عدد ۷۵، خیابان پروین روی عدد ۱۱۱ و خیابان رودکی روی عدد ۶۳ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر با میانگین ۸۸، شاهین شهر با میانگین ۶۲، مبارکه با میانگین ۹۶، نجف آباد با میانگین ۸۶ در وضعیت سالم و در کاشان با میانگین ۱۲۲ برای گروه‌های حساس ناسالم است. وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منو کسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 440592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.