ساخت واکسن هندی کووید -۱۹ تا پایان سال

وزیر سلامت و رفاه خانواده هند اعلام کرد: تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۰) واکسن کووید -۱۹ ساخته می‌شود.

به گزارش ایمنا، وزیر سلامت و رفاه خانواده هند روز گذشته (شنبه)، گفت: هند تا پایان سال جاری میلادی واکسن بیماری کووید -۱۹ را می‌سازد. «هارش واردهان» وزیر سلامت و رفاه خانواده هند، اظهار کرد: یکی از گزینه‌های واکسن بیماری کووید -۱۹ در مرحله سوم بررسی‌های آزمایشگاهی قرار دارد. ما اطمینان داریم که تا پایان سال جاری میلادی واکسن این بیماری ساخته می‌شود.

وی افزود: خرسندم که اعلام کنم طی هشت ماه مقابله با بیماری کووید -۱۹، هند با برخورداری از ۷۵ درصد میزان بهبود بیماری در جایگاه خوبی قرار دارد. در مجموع ۲.۲ میلیون بیمار بهبود پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شده‌اند و ۷۰۰ هزار بیمار دیگر نیز به زودی درمان شده و روانه خانه می‌شوند. این در حالیست در روز یکشنبه و با شناسایی ۶۹ هزار و ۲۳۹ مورد جدید ابتلاء مجموع موارد ابتلاء در هند از سه میلیون نفر فراتر رفت.

بنا به گزارش ایسنا، در هند بیمارانی با علائم خفیف بیماری پس از گذشت ۱۰ روز از زمان شروع علائم، دیگر بیمار فعال به حساب نمی آیند و انجام تست تشخیصی دیگر ضروری نیست. همچنین در بیماران مبتلا به نوع شدید بیماری نیز با منفی شدن نتیجه اولین آزمایش، امکان ترخیص آنان وجود دارد.

کد خبر 440494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.