رضایی: پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های اصفهان رعایت شود

استاندار اصفهان گفت: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های محرم تأکید شد چراکه حفظ سلامت مردم امری واجب و ضروری است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اصفهان، عباس رضایی روز شنبه در حاشیه برگزاری ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد گفت: از عاشقان و عزاداران اباعبدالله الحسین می‌خواهم در اصفهان که پایتخت فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی است پروتکل‌های بهداشتی به نحو مطلوب رعایت شود تا استان اصفهان نسبت به سایر استان‌ها الگو باشد.

به گفته وی در این جلسه رئیس جمهور برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ۲ مساله دولت الکترونیک و سلامت الکترونیک تاکید کرد.

استاندار اصفهان ادامه داد: دولت الکترونیک به این معناست که تمامی اقدامات از طریق الکترونیک و فضای مجازی انجام شود.

رضایی با اشاره به سلامت الکترونیک افزود: به همت دولت تدبیر و امید پرونده‌های الکترونیکی برای هر شهروند تشکیل شد از این رو پرونده سلامت الکترونیک دارای ابعاد متعددی است.

وی اظهار کرد: قرار نیست برخلاف تصور برخی از افراد محدودیت ایجاد کنیم بلکه باید فعالیت‌ها را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به پیش ببریم.

استاندار اصفهان افزود: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا به مناسبت روز پزشک از سه خانواده شهدای مدافع سلامت به عنوان نمونه و الگو قدردانی شد.

رضایی تصریح کرد: در این جلسه ستاد در خصوص چگونگی برگزاری کنکور و مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان گزارشی ارائه شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه کنکور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به خوبی برگزار شد، ادامه داد: در اصفهان هم بازرسان در حوزه‌های متعدد برگزاری کنکور سراسری حضور داشتند و خوشبختانه مشکلی در این راستا وجود نداشت.

استاندار اصفهان اضافه کرد: همان گونه که پیش‌تر هم گفته شد باید تمهیدات زندگی با کرونا را فرا بگیریم، نمی‌توانیم ماه محرم و دیگر مراسم‌ها را برگزار نکنیم چون کرونا وجود دارد.

رضایی خاطرنشان کرد: هیئت‌ها، عزاداران و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به عزاداری می‌پردازند.

کد خبر 440338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.