بهره‌برداری از ۲ جایگاه کوچک سوخت شهری در بندرعباس

دو جایگاه سوخت کوچک شهری (تک نازله) در آئینی با حضور استاندار هرمزگان، شهردار بندرعباس و سایر مسئولان محلی و استانی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایمنا، عباس امینی‌زاده در حاشیه این مراسم که همزمان با آغاز هفته دولت برگزار شد، اظهار کرد: امسال در هفته دولت شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های متعدد عمرانی در بندرعباس هستیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری از دو جایگاه سوخت کوچک شهری (تک نازله)، افزود: سه جایگاه دیگر نیز پس از رفع موانع و انجام عملیات عمرانی در شهر بندرعباس به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار بندرعباس ادامه داد: از مهمترین مزایای این جایگاه‌های کوچک تک نازله بنزین می‌توان به کاهش سفرهای درون شهری، دسترسی سریع شهروندان به خدمات ارائه سوخت و نیز تقلیل صف‌های جایگاه‌های سوخت اشاره کرد.

امینی‌زاده همچنین صرفه‌جویی در سوخت و انرژی، کاهش آلودگی ناشی از بخارات بنزین در سطح شهرها با توجه به تجهیز این جایگاه‌ها به سیستم بازیافت سوخت بخارات را جز دیگر مزایای بهره‌برداری از این جایگاه‌ها عنوان کرد و گفت: هر کدام از این جایگاه‌ها برای چهار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیارد ریالی برای هر کدام از این جایگاه‌ها، بیان کرد: این پروژه‌ها هر کدام در زمینی به مساحت ۲۶۴ متر مربع و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به روش BOLT احداث شده است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: کنترل اتوماتیک از انبار نفت تا توزیع سوخت بنزین در جایگاه و جلوگیری از هرگونه قاچاق سوخت جز دیگر مزایای بهره‌برداری از این دو پروژه است.

امینی‌زاده در بخش پایانی سخنانش نیز بیان کرد: در مراحل بعدی، تعداد دیگری از این جایگاه‌ها در سطح شهر احداث می‌شود.

گفتنب است، در این جایگاه‌ها پرداخت وجه سوخت از طریق پوزه‌ای نصب شده در تلمبه صورت می‌گیرد که با این روش از هرگونه دستکاری و تقلب در دریافت وجه سوخت جلوگیری خواهد شد.

کد خبر 440333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.