تقدیم ۱۶۴ شهید مدافع سلامت در کشور تا کنون

وزیر بهداشت با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته در زمینه تامین واکسن کرونا، آخرین آمار شهدای مدافع سلامت را ۱۶۴ نفر اعلام کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سعید نمکی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز پزشک و تجلیل از مدافعان سلامت که توسط بسیج جامعه پزشکی در مجتمع فرهنگی ولیعصر (ع) برگزار شد، اظهار کرد: از روز نخست مبارزه با ویروس کووید ۱۹ همکاری تنگاتنگی با عزیزانمان در بسیج جامعه پزشکی داشتیم. تعداد شهدای ثبت شده از جامعه پزشکی تا امروز حدود ۱۶۴ نفر است. البته موارد جدیدی اعلام شده که در دست بررسی است و امیدواریم خداوند روح همه این عزیزان را با سالار شهیدان محشور کند.

وی در خصوص تأمین واکسن کرونا، تاکید کرد: هم با شرکت‌های دانش‌بنیان و هم با مؤسسات معتبر، در حال کار بر روی واکسن هستیم و همزمان به بررسی شرکت‌های معتبر در کل جهان می‌پردازیم و پیشنهاداتی برای خرید واکسن ارائه کردیم اما کشور خاصی مد نظر نیست. بر پیش‌خرید معتبرترین واکسنی که مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت باشد کار می‌کنیم تا به موقع به مردم ارائه دهیم.

وزیر بهداشت در پایان افزود: تیم‌های مختلفی در ایران در حال کار بر روی تولید واکسن هستند و خیلی‌ها از سطح آزمایش‌های اولیه فراتر رفتند و انشاالله وزارت بهداشت به عنوان مرجع اصلی به موقع در این زمینه اطلاع رسانی خواهد کرد.

کد خبر 440319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.