نجات ۲۳۱ مصدوم انواع حوادث طی ۷۲ ساعت گذشته

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از نجات ۲۳۱ مصدوم انواع حوادث طی ۷۲ ساعت گذشته در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایمنا، مهدی ولی‌پور با اعلام این مطلب، اظهار کرد: در مدت یاد شده و با تلاش امدادگران و نجات‌گران هلال احمر در سراسر کشور، ۲۹۰ مورد مأموریت امداد و نجات برای امدادرسانی به سه هزار و ۸۵۹ نفر از هموطنان آسیب دیده و متأثر از انواع حوادث در سراسر کشور انجام شد.

وی افزود: با اعزام گروه‌های واکنش سریع امدادی هلال احمر به محل وقوع حوادث یاد شده، امدادگران و نجات‌گران هلال احمر توانستند جان ۲۳۱ مصدوم را نجات دهند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، گفت: با تلاش امدادگران و نجات‌گران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده ۱۸۶ نفر از مصدومان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و ۹۴ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

ولی پور افزود: در مدت ۷۲ ساعت گذشته ۲۳ عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات رسانی و نجات به ۳۶ مصدوم از سرنشینان گرفتار و آسیب دیده حوادث رانندگی از میان خودروهای آسیب دیده و تصادفی با استفاده از ست‌های نجات هیدرولیک و پنوماتیک انجام شده است.

بنا به گزارش ایرنا، وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

کد خبر 440240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.