۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
اجرای طرح منبر سیار در تهران

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران از اجرای طرح منبر سیار در پایتخت همزمان با آغاز ماه محرم خبر داد.

به گزارش ایمنا، محسن فتاحی درباره اقدامات معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در ماه محرم، اظهار کرد: امسال به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ایستگاه‌های صلواتی، موکب‌ها و حتی برخی از هیئت‌های محلی برپا نشده است چرا که برخی از این هیئت‌ها اعلام کرده‌اند امسال به دلیل کرونا شرایط لازم جهت برپایی مراسم را ندارند.

وی افزود: نقش مردم در ماه محرم را امسال به صورت جدی متوجه شدیم و همین برپا نشدن ایستگاه‌های صلواتی، موکب‌ها و برخی از هیئت‌های محلی باعث شد که به نظر برسد رنگ و بوی محرم امسال در تهران کمتر شده است.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: این در حالی است که امسال سازمان زیباسازی ظرفیت تابلوهای شهری مربوط به ماه محرم را حتی ۳۰ درصد افزایش داده و بیلبوردهای بزرگ در بزرگراه‌ها، خیابان‌ها و میدان‌ها قرار دارند، اما در کوچه و پس‌کوچه‌ها رنگ و بوی محرم توسط مردم شکل می‌گرفت و شاید امسال برای همین تابلوها و اقدامات شهرداری کمتر به چشم آمده است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت شهرداری در مورد ماه محرم به هیچ عنوان متوقف نشده است و ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی را نیز جهت کمک به سازمان زیباسازی اختصاص داده‌ایم.

فتاحی با بیان اینکه سال‌های گذشته در محرم اقدامات شهرداری چندان دیده نمی‌شد چرا که حجم فعالیت‌های مردمی بسیار بالا بود، گفت: از اول ماه محرم طرح کوچه‌های حسینی را آغاز کرده‌ایم و بر همین اساس منبرهای سیار برای کوچه‌های تهران در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: ۱۲۲ مبلغ جهت اجرای طرح کوچه‌های حسینی در نظر گرفته شده است و هر شب هر مبلغ در شش کوچه به صورت زنده مراسم حسینی برگزار می‌کند.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران گفت: طرح کوچه‌های حسینی از حدود یک ساعت و نیم قبل از اذان مغرب و نیم ساعت بعد از آن در نظر گرفته شده و دارای مراسم تفسیر قرآن و ذکر مصیبت و سینه‌زنی است که تهرانی‌ها می‌توانند از پنجره خانه‌های خود مراسم روضه حسینی را همراهی کنند.

وی گفت: آهنگ کوی طبیب کار مشترک صادق آهنگران و شهرداری امروز رونمایی می‌شود و آلبوم «عزیزم حسین» توسط پویان‌فر نیز در دسترس مردم قرار گرفته است.

منبع: فارس

کد خبر 440185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.